Huawei P30 Pro Güncelleme Aldı

Fahri Gün 23 May 2021 Mobil 446  0

Huawei markasının P30 Pro akıllı telefonuna yönelik olarak yeni bir yazılım güncellemesine yer verildi.

Akıllı telefon dünyasında yazılım güncellemeleri oldukça önem arz ederken, Huawei markasının yazılım tarafında artık Google uygulamalarından yoksun olduğu ve bu nedenle kan kaybettiği biliniyor.

Huawei markasının Google uygulama ve servislerini kullanan son üst segment akıllı telefonu olan P30 Pro, Türkiye’de büyük bir yazılım güncellemesi aldı. Söz konusu güncelleme 894 MB dosya boyutuna sahip olup OTA üzerinden veya Huawei destek uygulaması aracılığıyla indirilip kullanılabiliyor.

Kademeli bir şekilde dağıtılan güncellemenin ilk 2 gün sınırlı sayıda kullanıcıya ulaştığı bilinirken zamanla tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor. Telefonunuza güncellemenin gelip gelmediğini kontrol etmek için her zaman ki gibi Ayarlar bölümünden manuel kontrol sağlayabilirsiniz.

P30 Pro teknik özelliklerini hatırlayalım:

Telefonda 6.4 inç büyüklüğünde Full HD+ ekran bulunmakta olup OLED HDR yapıya sahip. Kirin 980 işlemci kullanmakta olan akıllı telefonda 8 GB RAM, 128 / 256 / 512 GB depolama alanı seçenekleri bulunuyor. Cihazın hafızası harici microSD kart ile 256 GB’a kadar genişletilebiliyor.

Android 9 Pie işletim sistemi kullanan akıllı telefon suya ve toza karşı dayanıklı yapıda olup çift sim kart desteği bulunuyor. Bataryası ise 4200 mAh kapasiteye sahip olup 40W Huawei Super Charge hızlı şarj kullanıyor.

Etiketler: ,
Instagram Sohbet Arka Planını Değiştirme Yöntemi
Threads Uygulamasında Video İndirme İşlemleri
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)