ASUS TUF GT502 Bilgisayar Kasası İncelemesi

Fahri Gün 16 Haz 2023 Bilgisayar 273  0

Asus markasınca üretilen TUF GT502 isimli bilgisayar kasasına değiniyor, kasaya ilişkin olarak bilinmesi gereken unsurlara detaylarıyla yer veriyoruz.

PC ekipmanları konusunda popüler üreticilerden Asus markasınca sunulan TUF GT502 isimli bilgisayar kasasının sağ kısmında TUF logosu yer almakta olup, bunun yanı sıra TUF Gaming yazısının eklendiği bir kapalı düzen yer almaktadır. Kasanın ön bölümünde temperli cama yer verilmektedir. Böylece kasanın şık gözükmesine imkan sağlanmaktadır.

Kasanın ön bölümünde bulunmakta olan temperli cam kısmı biraz daha geniş bir yapıya sahip olup üst bölümündeki mesh alanının da geniş olduğunu, üst bölümünde parçalı tasarımın bulunmakta olduğunu belirtelim. TUF kasa serisinde sıklıkla görülen kement sistemine Tuf GT502 kasasında da yer verilmektedir. Kasanın taşınabilirliği yönünde de etkisi olan kementler, kasanın rahatça yer değiştirilmesini sağlar. Kasadaki iki adet kement 30 kg’a kadar destek vermektedir.

Sistemi kurarken kementleri çıkarmanız gerekebilmekte olup, kasanın üzerinde ekstra bir RGB aydınlatmaya yer verilmekte ve ön bölümünde aşağıda TUF logosunda aydınlatma yer almakta. Ürünün yan panellerini açabilmek için ekstra bir alete gereksinim duymuyorsunuz. Yan kısmında gizlenmiş bir düğme bulunuyor ve böylece yan panelleri kolayca açabiliyorsunuz.

Kasanın iç kısmında işlevsel bir kasa yapısıyla karşılaşıyoruz. Dikey yuva imkanı sunuluyor ve böylece ekran kartını dik olarak konumlandırmanız sağlanıyor. Ürünün iç bölümünde çift oda tasarım yapısı bulunmaktadır. Gerek CPU birimi gerekse GPU birimi için bağımsız soğutma bölgeleri yapılandırmak mümkün hale gelmektedir. Çift oda tasarımı, kablolama konusunda da kullanıcılara önemli avantajlar sağlamaktadır. Arka bölümden kablolara rahatça erişebilmek mümkün hale gelmekte olup, işlerin biraz daha kolaylaşması ve kasanın içerisinin daha düzenli hale getirilebilmesi sağlanabilmektedir.

Kasada toplam 13 adet fan desteği bulunmaktadır. Bu bağlamda kasaya 13 adede kadar fan yerleştirmek mümkün olmaktadır.  Boyutları 285 mm X 450 mm X 446 mm olan kasa, bu bağlamda Mid Tower kasa tipindedir. Ağırlığı boş halde 11 kilogramdır. Sürücü bölmelerine de değinecek olursak; Kasada 3.5 inçlik bileşik bölmenin yanı sıra 4 adet de 2.5 inç bölme yer alıyor.

Sonuç

TUF GT502 isimli Asus kasası, şık ve ferah yapısı ile kullanıcıların dikkatini çekebilecek olan bir ürün olup, ön bölümünde ve yan bölümünde temperli cam kullanılmasının da güzel bir avantaj olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Ancak kasanın en azından iki fanla beraber gelmesini beklerdik. Fakat hiç fan barındırmıyor yani tüm fanları harici olarak almanız gerekiyor. Bu da harcayacağınız paranın miktarını artıracaktır.

Low Level ve High Level Programlama Dilleri Arasındaki Farklar
Windows 11 Copilot özelliği otomatik olarak çalışması için tekrar teste alındı
Monster Markut M7 V6.2.4 incelemesi
Laptop Klavyesi Temizlemenin Püf Noktaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)