GamePower DAWN TG İnceleme

Fahri Gün 19 Haz 2023 Bilgisayar 142  0

GamePower, Türkiye’de de tanınan markalardan biri ve özellikle fiyat performans konusunda iddialı oyuncu ürünleri sunmasıyla öne çıkmaktadır.

Bitfenix mühendisleri iş birliğiyle tasarlanmış olan Dawn TG ürünü, standart RGB aydınlatmalar sunmamakta olup aydınlatmayı desenler üzerinden yansıtılıyor. Ürünün yan kısmında temperli cam yer almakta, üst bölümünde ise manyetik bir plaka sunulmaktadır. Manyetik tabaka, kasanın kullanılmadığı zamanlar toza karşı ek bir koruma için düşünülerek oluşturulmuş.

Üst bölümünde kolay erişilebilir USB Type C bağlantısına yer verilen ürünün kasasında kullanılan RGB aydınlatma şık gözüküyor ve ön kısımdaki aydınlatmanın pin ile sağlandığını belirtmek gerekiyor. Kasayı anakart ile senkronize edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra RGB kontrolcüsünün ayrı olarak sunulmasının da yine önemli özelliklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Kasanın üzerinde bulunan LED değişim butonu ile ışıklandırmaları kendinize göre ayarlayabiliyor, pek çok efekt arasından seçim yapabiliyorsunuz.

GamePower DAWN TG ürününün üç bölümünde de otomotiv sektöründe de kullanılmakta olan araç camı güvenlik filmlerine yer verilmiş, böylece dayanıklı bir yapıda olan temperli camlar, meydana gelebilecek herhangi bir kırılma durumunda parçalanmamakta ve kullanıcıların faydasına bir koruyucu bariyer görevi görmekte.

Dawn TG kasasının iç kısmında kullanıcılar için önemli artılar sağlayabilecek çeşitli özellikler bulunuyor. Mesela güç kaynağı üzerinde arka kısımda depolama birimleri için ek braketler kullanılmış. Söz konusu alan ek depolama birimlerini kullanacak kullanıcılara yönelik olarak önemli bir artı sağlıyor. Tüm kabloları tek bir bölümde toplamanıza imkan tanınıyor. Ek bir kapak ile kabloların gizlenmesi de sağlanıyor ve böylece hoş bir görüntü oluşuyor.

Kasa kablolamalar için ayrılan kanallara sahip olup, kanalları kullanıp yapılacak kablolama ile kabloları tek bir kısımda toplayabilmeniz mümkün olmaktadır. Eklenen ek kapak ile kabloların gizlenmesi sağlanmakta ve hoş bir görüntü sağlanmaktadır.

Kasada üç adet önde ve bir adet arkada bulunan dört adet 120 mm fan bulunmaktadır. Öndeki fanlar RGB olmayıp, önde mesh bir yapı da yer almamaktadır. Arkada yer alan egzoz fanı ise RGB yapıdadır ve RGB bölümünde kontrolcüye bağlanarak fanın aydınlatmasının merkez LED düğmesinden kontrol edilmesi mümkün olmaktadır. Kasanın ağırlığı 9.87 kilogramdır.

Sonuç

GamePower DAWN TG kasası, malzeme kalitesi ve şık tasarımıyla dikkat çekmekte olan bir üründür. İç bölümünde kablolama ile ilgili olarak sunduğu avantajlar ve kapak bölümü hususunda sağladığı avantajlar ile dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra ekran kartları için çok sayıda yerleşim seçeneği sunar ve depolama alanı hususunda da sağladığı seçenekler ile taktir toplamasıyla tercih edilebilecek olan ürünlerden biridir.

Kioxia Exceria Plus İncelemesi
ASUS ROG Strix Scope RX Detaylı İnceleme
NVIDIA RTX 4080 Ekran Kartı İncelemesi
ViewSonic VX2418C İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)