Razer Kraken V3 Hypersense İnceleme Rehberi

Fahri Gün 14 Haz 2023 Teknoloji 156  0

Türkiye’de de tanınan popüler oyuncu ekipman üreticisi Razer’ın Kraken V3 Hypersense isimli kulaklık modeline değiniyor, kulaklığa dair bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Razer şirketi günümüzde çalışmalarına tüm hızıyla devam etmekte olup, son zamanlarda Razer Kraken V3 Hypersense kulaklık modelinin dikkat çekmekte olduğunu söyleyebiliriz. Peki Razer Kraken V3 Hypersense ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler nelerdir?

Kulaklığın üst kısmında Razer yazısı gözükmekte olup kafa bandının üst kısmında ve alt kısmında siyah renk tercih edilmiş. Razer yazısının bulunduğu bölüm deri hissi vermekte olup, başın üzerine temas eden bölümde yumuşak yastıklar kullanılarak kullanıcıların konforu sağlanmaktadır.

Kulaklığın baş kısmında dış orta bölümde Razer logolu RGB aydınlatma bulunmakta ve aydınlatmanın yanında delikli bir doku kullanılmış. Bu bağlamda şık bir görüntü yakalandığını söyleyebiliriz. Kulaklığın ayar çubuğu 8 kademeye kadar ayarlanabilmekte olup bu bağlamda geniş bir destek sağlanmaktadır. Aynı zamanda başınızın uzunluğuna göre kenarlardan uzatma sağlayabiliyorsunuz.

Razer Kraken V3 Hypersense ürününün kulak yastıkları için iki farklı malzemeye yer verilmiş olup, dış çerçeve bölümünde suni deri malzeme bulunuyor. Bu malzemenin ek bir yalıtımı bulunmakta olup, gürültülerle sesin fazla dışarıya çıkması engellenmektedir. İç kısımda ise hibrit kumaş kullanılıyor. Kadife dokusunda bir his yakalanıyor. Kulaklığı rahatsız etmiyor ve uzun kullanımlarda fazla terleme sorunu olmuyor ancak elbette sıcak havalarda ister istemez terleme yapacaktır.

Kulaklık kutu içeriği ve ürün ölçüleri

Razer Kraken V3 Hypersense ürününün kutusunun içeriğinden kulaklığın kendisi, kılavuz ve belgeler, Razer’in çıkartmaları ve aynı zamanda çıkarılabilir mikrofon çıkmaktadır.

Kulaklığın ölçülerine değinecek olursak; 2.0 m kablo uzunluğu bulunan ürün 62 mm iç kulaklık çapı uzunluğuna sahip olup, 42 mm iç kulaklık çapı genişliği bulunmaktadır ve kablo uzunluğu 2.0 m’dir. Ağırlığı 344 gramdır.

Teknik detaylar

Razer Kraken V3 Hypersense ürününde 50 mm sürücüler bulunmakta olup üç parçalı sürücü tasarımı bulunmaktadır ve yüksek ses doğruluğu vardır. Tizlerin dengesi gayet yerinde olup genel ses performansı konusunda başarılı bir üründür.

Kararlı frekans tepkileri bulunmakta olan ürün oyunlarda ses ayrım performansı bakımından gayet iyi. Ancak müzik dinlemek konusunda başarılı bir ürün değil ve düşük basslarla karşılaşıyorsunuz. Bunun da açıkçası biraz normal olduğunu söyleyebiliriz çünkü sonuçta bu ürün müzik dinlemek için değil oyun oynamak için geliştirilen bir cihaz ve sahip olduğu 7.1 surround ses desteği ile THX uzaysal ses özelliğini bir araya getirdiğiniz zaman oyunlarda gayet tatmin edici bir deneyim elde etmeniz sağlanmaktadır. 

HyperSense destekli bir kulaklık modeli olan Razer Kraken V3 Hypersense, bu bağlamda titreşimli geri bildirim teknolojisini kullanıyor ve oyunu böylece yaşamanız, kendinizi atmosferin tam içerisinde bulmanız sağlanıyor.

Üründe kullanılan sürücüler sayesinde anlık bir biçimde dokunsal geri bildirim alabiliyor, kulaklıkların titreşmesi ile ek bir atmosfer hissiyatı alabiliyorsunuz. Böylece gerçek zamanlı geri bildirimler ile oyun keyfinizi artırabiliyor ve çok daha iyi bir ses deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

Mikrofon kalitesi

Tak çıkar standart bir mikrofon yapısı kullanılan ürün -42 ± 3 dB mikrofon hassasiyetine sahiptir. Frekans tepkisi 100 HZ – 10 kHz arasındadır. Mikrofon tarzı olarak ayarlanabilir HyperClear Kardioid mikrofon yapısındadır. Genel ses kalitesi bakımından başarılı olan ürün ortam gürültülerini iyi bir şekilde bastırabilmektedir. Ürün arka plandaki gürültüleri engellemekte ve net ses göndermesi gibi fonksiyonlar ile öne çıkmaktadır.

Malzeme kalitesi konusunda başarılı olan ürünün kulak yastıklarındaki hibrit yapısının güzel bir düşünce olduğunu söyleyebiliriz ve aynı zaman nefes alan bir kumaşın ve kulak yastıklarının dış çerçeve bölümünde de deri malzemenin yer alıyor olması konfor ve yalıtım konusunda önemli artıları beraberinde getirmektedir.

Sonuç olarak Razer Kraken V3 Hypersense kulaklığının oldukça başarılı bir model olduğunu ve oyuncu kulaklığı olarak iddialı seçeneklerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)