AMD Kartlarının Sürücüleri Bir Kez Daha Optimize Edildi

Fahri Gün 20 Kas 2018 Bilgisayar 755  0

En çok kullanılan grafik kartı üreticilerinden AMD, grafik kartları için geliştirmiş olduğu Software Andrenalin Edition’u elden geçirdi. Yeni bir sürüm yayınlayan AMD, donanımlarının yeni nesil ürünlerle daha uyumlu bir hale gelmesini sağladı.

Günümüzde donanımların fiziksel nitelikleri kuşkusuz oldukça önemli ancak yazılım konusunu da kesinlikle yabana atmamak gerekli. Yazılımın öneminin farkında olan AMD, karşımıza grafik kartları için Software Andrenalin Edition ile çıkmıştı. Zaman zaman yazılımını güncelleyen şirket, bu sefer de 18.11.12 sürümünü yayınladı.

Yeni sürümün en büyük farkı son günlerin popüler oyunlarından biri olan Battlefield V için optimizasyon sağlaması. Grafik kartlar ve işlemciler oyunlar için optimize edildikleri zaman daha iyi performans sunmaktadırlar. Yeni 18.11.12 sürümü, yeni nesil oyunlarda FPS artışı ve stabiliteyi sağlayan önemli bir olgu olarak dikkat çekiyor.

Yeni sürüm VK_AMD_memory_overallocation_behavior desteğini de sunuyor. Güncellemenin son dönemin bir diğer popüler oyunu olan Assassin’s Creed Odyssey’in çökme sorununa da çözüm bulduğu konuşuluyor. Odyssey özellikle de Windows 7 işletim sisteminde sıklıkla çöküyordu ve oyuncular bu sorundan müzdaripti. AMD bu konuya da eğilim göstermiş gibi gözüküyor.

AMD donanımlarını kullanıyorsanız bu yeni güncellemeden yararlanmanızı önermekteyiz.

Etiketler:
Bilgisayar Modellerine Göre BIOS Tuşları
“Windows Bu Diske Yüklenemez” Hatasının Çözüm Yolları
Öne Çıkan Excel Formülleri
Honor Pad 8 Fiyat Tarafında Agresif Bir Tutum Sergileyecek

Yorum Yapmayı Unutmayın :)