Acer Predator X34 İncelemesi

Fahri Gün 26 Ara 2018 Bilgisayar 440  0

Hazırlamış olduğumuz bu makalemizde Acer Predator X34 monitörünü masaya yatırdık. Bu monitör kavisli bir tasarıma sahip ve son derece dikkat çekici özellikleri var.

Acer Predator X34’ün hali hazırda Türkiye’de de satılan bir model olduğunu belirtelim. Ancak yüksek fiyatı nedeniyle yalnızca PC için yüksek bütçe ayıran oyuncular tarafından tercih edilebiliyor. Monitörün özelliklerinin genel itibariyle yüksek olması da bunun başlıca sebeplerinden.

Kavisli yapısıyla dikkat çekiyor

Acer Predator X34 kavisli bir tasarıma sahip. Böylece oyunda daha iyi bakış açısı sağlamakta ve biraz daha başarılı olmanızı mümkün kılmakta. Artık oyuncu monitörlerinin çoğunda kavisli ekran tercih ediliyor. Bu üründe de kavisli ekran tercih edilmesi oldukça hoş olmuş.

Devasa ekranı nedeniyle uyarı

Acer Predator X34 monitörü çok büyük bir ekrana sahip ve genel olarak ince uzun bir tasarım yapısı var. Bu yüzden de monitörü bilgisayar başında yakından bakarak oyun oynayanlar için pek sağlıklı bulmuyoruz. Genellikle masaüstü oyuncuları 24 inç – 27 inç monitörleri tercih eder. Eğer hikaye tabanlı oyunlar oynamıyorlarsa bu oran daha da aşağıya inebilir. Dolayısıyla 34 inçlik bir monitör eğer yakından bakarak oynayacaksanız pek mantıklı bir tercih olmaz. Fakat özellikle gamepad ile biraz uzak mesafeden oynayan oyuncular için tercih edilebilecek, kavisli yapısıyla sizi içine alabilecek bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

IPS panel kullanıyor

Acer Predator X34, IPS panel kullanmakta. Bu panelin görüntüleri oldukça kaliteli yansıttığını söyleyebiliriz ancak farklı açılardan baktığınız zaman görüntü bozulmaları da gözünüze çarpacaktır. IPS panellerin oyunlardaki performanslarının VA panellere nazaran biraz daha düşük olduğunu da unutmamak gerekir. Dolayısıyla Predator X34’ün paneli biraz soru işaretleriyle dolu. Ancak her IPS panelin mutlaka kötü performans sunacağı yönünde de bir kanı olmasın.

Yüksek çözünürlük

Monitörün çözünürlüğü 3440x1440p ve yanıt süresi 4 MS. Bu yanıt süresi ve çözünürlük değerlerinin ideal olduğunu söyleyebiliriz. 3440x1440p’de 3440 oranı monitörün ince uzun olmasından kaynaklanmakta ve MS süresi konusunda da panel türü sebep gösterilebilir. Elbette 1 MS monitörler daha fazla tercih sebebidir ancak eğer rekabetçi oyunlardan ziyade hikaye tabanlı tek kişilik oyunları seviyorsanız çok sorun teşkil etmeyecektir. Pek çok insan kullanım esnasında ikisinin arasındaki farkı dahi tam olarak farkedememektedir.

G-Sync desteği

Ürünün sahip olduğu en önemli özelliklerden biri G-Sync desteğinin bulunması. Bu özellik sayesinde NVIDIA grafik kartınız varsa görüntü yırtılmalarının önüne geçebiliyorsunuz. Üstelik takılma problemi yaşamadan…
Etiketler:
RedmiBook 15 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Belirlendi
Termal Macun Sürerken Yapılan Hatalar
Bilgisayarlardaki Intel Çıkartmasına Dair Bilmeniz Gerekenler
Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)