Instagram’da 15 Saniyeden Uzun Video Çekme

Fahri Gün 25 Ara 2018 İnternet 698  0

Hazırladığımız yeni ‘Nasıl Yapılır?’ içeriğimizde Instagram’da 15 saniyeden uzun video çekmenin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Gelen yeni bir özellik sayesinde Instagram üzerinde 15 saniyeden uzun videolar çekebilmektesiniz. 15 saniyeden daha uzun videolar çekebilmek için yapmanız gereken ilk şey Instagram uygulamanız eğer güncel değilse güncellemek. Aksi taktirde bu yeni özellikten yararlanamazsınız.

İşte Instagram’da 15 saniyeden uzun videolar çekme yöntemi:

İlk olarak Instagram Hikayeler ekranınızı açın. Ardından video kaydetmek için video kayıt tuşuna basın ve 15 saniye dolsada parmağınızı bu tuştan çekmeden çekim yapmaya devam edin. Hatırlarsanız eskiden uygulama üzerinde video çekerken parmağınızla basılı tutuyor olsanızda otomatik olarak durduruluyor ve düzenleme aşaması açılıyordu. Fakat artık parmağınızı tuştan çekmeden kayıt yapmayı sürdürebilmektesiniz.

Her videoya ayrı filtre ve yazı!

Her videoya ayrı ayrı yazı yazıp farklı filtreler uygulama imkanınız da var. Daha önce kaydettiğiniz videoları da hikayelere gönderebiliyorsunuz. Bunun için de bir kolaylık var. Çünkü Hİkaye kısmından ilgili videoya tıkladığınız anda uygulama videoyu 15’erlik saniyelere bölmekte. Fakat hazır video yüklerken sürenin 60 saniye ile kısıtlı olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Yani bir dakikalık bir videoyu en fazla 4’e bölünmüş bir şekilde 15 saniyelik bir şekilde part part atabilirsiniz. Bir dakikanın üzerindeki videoların devamı ise paylaşılmamaktadır.
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)