iPhone X Şarj Ömrünü Uzatmanın Yolları

Fahri Gün 27 Ara 2018 Mobil 630  1

iPhone X kullanıcıları için hazırlamış olduğumuz bu rehber makalemizde, iPhone X şarj ömrünü uzatmanın yollarından bahsedeceğiz. Adımları takip ederek telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Tema ayarlarını OLED ekrana göre düzenleyin!

iPhone X akıllı telefonunda Apple, OLED ekran tercih etmişti. OLED ekranın LCD ekranlara nazaran biraz daha az enerji tükettiğini biliyoruz. OLED ekranlarda her piksel bağımsız olarak aydınlanır ve kararır. Tüm pikseller kapanırsa OLED ekranınız siyah olarak görülür. Dolayısıyla siyah bir duvar kağıdını tercih etmeniz, OLED ekranınızın daha az enerji harcamasına ve dolayısıyla akıllı telefonunuzun daha uzun süre şarj olmadan kullanılmasına katkı sağlayacaktır. Aynı şekilde karanlık bir tema seçerek de iPhone X telefonunuzun şarj ömrünü biraz daha uzatmanız mümkün.

Düşük güç modunu aktif hale getirin!

Elbette her kullanıcı karanlık temadan ve duvar kağıdından hoşlanmaz ve haliyle içi kararır. Dolayısıyla uygulayabileceğiniz tek yöntem olarak bunu vermedik. Önerebileceğimiz bir diğer yöntem düşük güç modunu açmanızdır. Düşük güç modunu açmak oldukça basittir. Bunun için Ayarlar > Pil’e gidin ve Güç Modu’nu Denetim Merkezi’nden açın. Ayarlar > Denetim Merkezi > Denetimleri Özelleştir yoluna girerek Düşük Güç Modu’nu seçip Denetim Merkezi’ne dahil ediniz.

Düşük güç modu, iPhone telefonunuzun pek çok fonksiyonunu etkiler. Bunları sizler için sıraladık:

  • Bazı görsel efektler kısılır
  • Otomatik indirmeler kapatılır
  • E-posta alma düzenlenir
  • Siri düzenlenir
  • Arka planda uygulama yenileme işlemi duraksatılır
  • Otomatik kilit eklenir
  • iCloud fotoğraf arşivi geçici olarak durdurulur
Etiketler:
Moto X30 Pro Telefonunun Tanıtılmadan Satışa Sunulması Bekleniyor
Hava Durumu Alanında En Başarılı Uygulamalar
Vivo V25e Teknik Özellikleri Belli Oldu
Asgari Ücretle Alınabilecek Giriş Segment Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)