We Happy Few Detaylı İnceleme

Fahri Gün 28 Ara 2018 Oyun 602  0

We Happy Few, geçtiğimiz yaz piyasaya sürülen bir oyun ancak uzun bir zamandır erken erişim sürecindeydi. Peki We Happy Few nasıl bir oyun? Konusu nedir ve artı & eksi yönleri nelerdir? Hazırladığımız bu yeni içeriğimizde bu soru işaretlerinin cevaplarını bulacağız.

We Happy Few özellikle Pintipanda kanalının erken erişim yayınları ile ülkemizde bilinen oyunlardan biri oldu. Erken erişim sürecinde oyunda pek çok önemli sorun vardı ancak buna rağmen kaliteli atmosferi sayesinde oyuncuları heyecanlandırıyor, güçlü potansiyeli hayran bırakıyordu.
Bu oyunda 1960’lar İngiltere’sine konuk oluyorsunuz. Uyuşturucuyla dolu acımasız bir şehirde aksiyon, maceraya atıylıyorsunuz. Bu dünyaya ayak uydurmanın bir yolunu bulmak zorundasınız. Compulsion Games tarafından geliştirilen oyunun yayıncılığını Gearbox Publishing yaptı. Her ne kadar bilinen bir oyun olsada yüksek fiyatı nedeniyle pek çok oyuncu satın almaktan geri duruyor. İnceleme puanlarının çoğunlukla olumlu olmasına rağmen oluşan önyargıyı kırmak zor gözüküyor. Biz de bir eleştiri yapacaksak ilk olarak fiyatından başlayarak yapalım. Örneğin şu an oyun Steam platformu üzerinde 209.00 TL’den satılıyor. Aldığı %40’lık bir indirim var ancak buna rağmen fiyatı 125.40 TL’ye indi. Oysa şu an yılbaşı indirimleri kapsamındaki pek çok AAA sınıfı oyunun fiyatı 50-100 TL civarlarında.

Güçlü ve farklı görseller

Oyunun başında girdiğiniz distopyanın içerisinde sürekli olarak rengarenk görsellerle karşılaşmaktaysanız bunun sebebi Joy isimli bir hap. Karşınıza çıkan renkli dünya gerçek bir dünyayı değil zihinsel olarak oluşturmuş olduğunuz hayal dünyanızı temsil ediyor. Oyunun atmosferinin Bioshock’a çok benzediğini de kesinlikle ifade etmek gerekiyor. Oyuncular da bu oyunun en çok atmosferik yanını ve farklı bazı unsurlarını keşfetmeyi sevmiş olmalılar.
We Happy Few’de hikaye boyunca üç farklı karakteri yönetmektesiniz. Bu karakterlerin farklı özellikleri var ve karakter odaklı hikaye gelişimi söz konusu. Bu da oyuncuyu cezbedebilecek unsurlardan biri. Oyunda son derece önemli ve zevkli görevler de bulunuyor ancak oyun içerisindeki çoğu görev biraz sıkıcı ve asıl zevk veren görevleri oynayabilmek için önce bahsettiğimiz sıkıcı görevlerin üstesinden gelmek gerekiyor ki bu da bir angarya anlamına geliyor. Çoğunluk gibi biz de açlık, susuzluk, uykusuzluk gibi dertlerle uğraşmaktan sıklıkla müzdarip olduk ve bu zaman zaman sıkıcı olabiliyor. Çünkü bu oyunda hayatta kalma mekaniklerinin biraz abartıldığını ve oyun için gereksiz bir ağırlığa sebebiyet verdiğini düşünmekteyiz.

Netice

Oyun ile ilgili olarak söyleyebileceğimiz şey özellikle bu tarz farklı, atmosferik oyunları sevenlerin deneyimleyebileceği gayet keyifli, içerisinde farklı mekanikler barındıran bir oyun. Ancak fiyatının yüksek olması, erken erişim sürümünün aşılıp final sürümüne geçilmiş olmasına rağmen hala bazı dikkat çekici hataların bulunuyor olması eksi yanlarından.
Oyunlarda Başarım Sistemi
Hogwarts Legacy: Secrets of the Restricted Section Tam Çözüm
Starfield Hileleri
Oyun Dünyasında Kapalı Beta Süreci Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)