iPhone Telefonlarda Instagram Videoları İndirme Yöntemi

Fahri Gün 29 Ara 2018 İnternet 1.304  0

Hazırlamış olduğumuz yeni makalemizde iPhone bir akıllı telefonda Instagram videolarının nasıl indirilebileceğinden bahsedeceğiz. Özellikle iOS 12 ile birlikte işlevsel özelliklerden biri haline gelen Kestirmeler’i kullanacağız.

Kestirmeler uygulaması, iOS 12 ile birlikte Apple’ın yeni uygulaması olarak kullanıcılarla buluşturulmuştu. App Store üzerinden rahatlıkla indirebileceğiniz uygulama sayesinde, telefonda bazı kısayollar oluşturabilmeniz mümkün. Kestirme niteliği yalnızca iOS 12 sürümü ve üzerindeki yazılımları kullanan akıllı telefonları desteklemektedir. Dolayısıyla eski bir iPhone telefonunda Kestirmeler’i kullanabilmeniz ne yazıkkı mümkün değil.

InstaSave fonksiyonu nasıl kullanılır?

Kestirmeler fonksiyonu sayesinde Instagram’da video indirme işlemi yapabilmemiz için ilk olarak InstaSave kestirmesine ihtiyacımız var. Bahsettiğimiz kestirmeyi ilk önce buraya tıklayarak indirip Kestirmeler kütüphanenize dahil ediyorsunuz. Ardından telefonunuzda indirmek istediğiniz Instagram video URL’sini kopyalıyorsunuz ve Kestirmeler isimli uygulamayı açıp InstaSave tuşuna dokunuyorsunuz. Böylece videoyu otomatik olarak indirebilmeniz mümkün. Bu özelliği yalnızca videolar için değil fotoğraflar için de kullanabilirsiniz.

Siri desteği ile daha işlevsel hale getirin

Özellik Siri sayesinde daha da pratik bir hale getirilebilir. Kestirmenin sağ tarafındaki üç noktaya girip ayarları açın ve Bitti seçeneğinin altında bulunan kişiselleştirme ayarlarından Siri desteğini aktif hale getirin. Böylece URL kopyalamanızın ardından Siri sesli asistanınızla sesli komut vererek videoyu indirebilirsiniz.
Etiketler:
Fiber İnternet Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bigo Live Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)