Hayal Kırıklığına Neden Olan Oyunlar Listesi

Fahri Gün 30 Ara 2018 Oyun 465  0
Bu içeriğimizde sizlere son yıllarda büyük beklentiler içerisinde çıkan ancak beklentileri veremeyen veya bir türlü çıkış yapmayan, haliyle hayal kırıklığı olarak nitelendirilebilecek oyunlardan bahsedeceğiz

Mafia 3

Bu oyun, ilk 2 efsanevi Mafia oyunundan sonra epey tatsızdı ve şaşırtıcıydı. İlk iki Mafia oyunu çıtayı epey yükseltti ancak daha sonra çıkış yapan Mafia 3 büyük hayal kırıklığına sebep oldu. Çünkü oyunda optimizasyon sorunları vardı ve grafikler beklentilerin altında kaldı. Yine de hikayesi sayesinde bir nebze kendisini kurtardı.

Mount Blade Bannerlord

Mount Blade 2 Bannerlord oyunu henüz daha çıkmadı ancak Türkiye’nin yarısı oyun çıktı sanıyor. Aslına bakarsanız haksız da sayılmazlar. Çünkü bu oyun çok çok uzun zamandır bekleniyor ve oyunla ilişiği kesilen oyuncuların çoğu şu an aslında Bannerlord piyasada sanıyor. Ancak bugün 30 Aralık 2018 ve Bannerlord oyununa dair hala somut bir çıkış tarihi yok. Dolayısıyla fazla naz aşık usandırır sözünün tam karşılığı olarak oyuncular, Bannerlord’u beklemekten sıkıldı. Geliştirici ekip hala oyunla ilgili açıklama yapıyor ancak pek çok oyuncu artık Bannerlord’un çıkmayacağını düşünmeye başladı bile. Oyun için yapılan yorumların çoğunda artık Bannerlord’un çıksa dahi eski hevesin kalmadığı ifade ediliyor. Dolayısıyla Bannerlord’un hayal kırıklığına neden olduğunu söyleyebiliriz. Ancak şöyle bir şey de ifade etmemiz gerekiyor ki TaleWords’ün hakkını yemeyelim. Bu firma yapısı itibariyle bir oyun tamamen hazır olmadığında onun hakkında bir çıkış tarihi vermez. Keyifle oyunu geliştirmeye devam eder ve ne zaman kafasına yatmışsa o zaman oyuncularla etkileşime geçer. Dolayısıyla şu an TaleWords oyunu yetersiz görüyor ve yetersiz gördüğü bir yapımı hazır olmadan satmayı istemiyor. Buna da istemesek dahi hak vermek zorundayız.

The Long Dark & Hitman 2016

Öncelikle bu iki oyunun gerçekten de kötü oyunlar olmadığını belirtelim yani hayal kırıklığı listesine eklememizin sebebi kötü olmaları değil. İkisini bir arada yazmamızın sebebi de zaten ortak noktalarından dolayı. Bu ikisi de bölüm bölüm yayınlandı ve bu oyuncuların artık kaldıramayacağı, kaldırmak da istemediği bir hadise. Çünkü bir oyuncu bir oyunu satın alıyorsa tüm içeriklerine de hemen sahip olmak ister. Özellikle de bu tarz hikayenin anlatıldığı oyunlarda bu son derece önemlidir. Fakat gel gelelim bu iki hikaye odaklı oyunda da episode kullanıldı ve oyuncular yeni bölümlerin çıkması için çok uzun süre bekledi. Örneğin The Long Dark’ın toplam 5 bölümden oluşacağı açıklandı ve henüz bu bölümlerin daha 3’ü yayınlandı. Şahsen bir hikaye modlu oyunu oynuyorsanız bir bölümü bitirdiğinizde diğerine hemen geçebilmeniz gerekli. Aksi taktirde bidahaki bölüm aylar sonra gelecekse ilk bölümü oynamamın anlamı yok çünkü hikayeyi zaten unutmaya başlamış oluyoruz. Hikayenin akıcı olması açısından hikayenin tamamına erişiebiliyor olmak oldukça önemli.

Assassin’s Creed Unity

Listemizi bu oyun ile sonlandıracağız. Artık eskimiş olabilir ama içimizde oluşturduğu hayal kırıklığını yıllar geçsede üzerimizden atamıyoruz. Çünkü bu oyun harika bir Assassin’s Creed serisinin çökmesine neden olan en büyük etkenlerden biri. Hikayenin epey saçmaladığı ve oyunun iyice bilim kurguya bağladığı serinin tanınmaz oyunlarından biriydi. Çok güçlü sistem istemesi ve bazı optimizasyon sorunları nedeniyle de oyuncuların canını sıkmıştı.
Mafia Trilogy Fiyatı Yarı Yarıya İndi
Dead Cells, Hafta Sonuna Özel İndirim Aldı
FIFA 22 Yılbaşına Özel İndirim Aldı
Steam’de Büyük Kış İndirimi Başladı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)