2018 Yılı Telefon Dünyasında Çentikli Tasarım Akımıyla Geçti

Fahri Gün 31 Ara 2018 Mobil 458  0
Yalnızca saatler sonra 2019 yılına gireceğiz. 2019 yılında delikli ekran akımının akıllı telefon kategorisinde söz konusu olması düşünülmekte. 2018 yılı ise çentikli tasarım akımının söz konusu olduğu bir yıldı. Ekran kasa oranı konusunda daha da iyisini sunmayı hedefleyen geliştiriciler, 2018 yılında pek çok çentikli ekran tasarımlı akıllı telefon çıkardı.

İlk çentiklerin büyük olması heves kaçırmıştı

2018 yılında çentikli tasarım akımı büyük bir ilgi gördü. Ancak ilgi her zaman taktirle ifade edilemez. Özellikle ilk çentikli akıllı telefon tasarımlarının pek beğenilmemesinden de bunu anlıyoruz. İlk çentikli akım oldukça dikkat çekti ve büyük süre ilgiyle takip edildi ancak çentiklerin beklenenden büyük olması tepkiye yol açtı.

Çentikler ufaldı ve bakış açısı değişti

Bir süre sonra çentikler iyice ufaldı ve kullanıcılar kullanım sırasında gözle görülür bir rahatsızlık hissetmemeye başladı. Dolayısıyla son çıkan çentikli ekran tasarımına sahip akıllı telefonlar aslında biraz benimsendi. Ancak bu benimseme kalıcı olmayacak çünkü hemen akabinde delikli ekran tasarımları geliyor.

2019 yılında delikli ekran tasarımlı akıllı telefonlar çıkacak

Kısa bir süre sonra artık tamamen çerçevesiz delikli ekranlı akıllı telefonlarla karşılaşacağız. Telefonun ön yüzünde yer alan ufak delik, cihazın selfie kamerasının konumlandırıldığı yer. Dolayısıyla eğer bir telefonda hiç ön kamera bulundurulmazsa ön yüzünün tamamen ekrandan oluşması artık mümkün. Ancak selfie kamerasız bir telefon günümüzde pek benimsenebilecek bir şey değil. Delikli ekran akımıyla ilgili bazı haberleri de daha öncesinde sizlerle paylaşmıştık. Yine ilerleyen süreçte sizlere delikli ekran tasarımıyla ilgili gelişmeleri aktarmaya çalışacağız.
Realme V15 5G Modeli İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Galaxy A52 İncelemesi
Huawei P30 Pro Güncelleme Aldı
Telefonun Kamerasının Farklı Yeteneklerini de Sergileyen 5 Üretken Yazılım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)