İşte 2018’de En Fazla İzlenen Sosyal Medya Yayıncıları!

Fahri Gün 01 Oca 2019 İnternet 690  0

2018 yılını artık geride bıraktık. Peki 2018’de Twitch platformunda en çok izlenen yayıncılar kimler oldu dersiniz? Gelin birlikte bir bakalım.

Dünyanın en büyük yayıncı sosyal medya platformlarından biri olan Twitch, genellikle video oyunlarına dair yayınların yapıldığı bir platform. Şu ana kadar epey sevilen Twitch, sürekli milyonlarca ziyaret alıyor ve yeni oyunculara ulaşmaya devam ediyor.
Eskiden bir kişi oyun oynarken bir başkasının onu saatlerce izleyeceği düşüncesi ütopik bir düşünce olarak kabul edilirdi. Ancak günümüzde insanlar oyun videoları izlemeyi çok seviyor. Bir kişi oynadığı videoları kanala yüklüyor ve onun nasıl oynadığını izleyen milyonlarca kişi oluyor. Haliyle bu önemli bir gelir kapısı aralamış durumda. Twitch de yayıncılarının para kazanmasını sağlayan bir platform. Özellikle bağışlar sayesinde yayıncılar büyük paralar kazanabiliyor.

En çok izlenen Ninja oldu

Twitch platformunda daha fazla para kazanabilmek izlenme ve takipçi sayılarıyla doğru orantılı. Peki en çok kim izlendi ve en çok takipçi sayısına ulaşan Twitch kanalı hangisi oldu? Öncelikle bu iki ünvana sahip olan kanalın farklı kanallar olduğunu belirtelim. Bunlardan biri Ninja, diğeri ise Summit16. Twitch’te 2018 yılı boyunca en çok izlenen yayıncı Ninja oldu. En fazla takipçisi olan Twitch yayıncısı ise Summit16 olarak açıklandı. Summit16 tam 72.45 milyon izleyicisiyle rekor kırarken Ninja da toplam 226.85 milyon saat izlenme alarak dikkat çekti.

En çok izlenen Twitch yayıncıları arasında ilk üç sıra şu şekilde:

1 Ninja- 226.85 milyon saat
2 Riot Games- 99.31 milyon saat
3 Shroud- 97.07 milyon saat

En fazla takipçiye sahip olan Twitch kanallarında ise ilk üç sıra şu şekilde:

1 Summit1G- 72.45 milyon izleyici
2 Lirik- 61.14 milyon izleyici
3 IMAQTPie- 55.06 milyon izleyici
Etiketler:
Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)