Acer CES 2018’de Yeni Chromebook Cihazını Tanıtacak

Fahri Gün 07 Oca 2018 Bilgisayar 316  0

Acer, CES 2018’de iddialı yeni Chromebook dizüstü bilgisayarını tanıtacak. Hız  ve hesaplılık ilkesi ile yola çıkan Acer’in yeni bilgisayarı tasarımı ve pil ömrüyle de dikkat çekiyor.

Acer şu ana kadar Chromebook alanında epey aktif bir rol oynadı ve bunu da sürdürecek gibi gözüküyor. Son sızıntılara göre şirket önümüzdeki CES 2018 etkinliğinde yeni bir ürününü daha tanıtacak. Söz konusu ürünün ismi Chromebook 11. Mavi ve şık bir tasarıma sahip olan model, özellikleriyle de dikkat çekecek.

Chromebook 11 cihazının temel öne  çıkan özellikleri hem dokunmatik ekranlı hem de dokunmatiksiz olarak kullanılabilmesi ve 10 saat kadar pil ömrü sunabilmesidir. Aynı zamanda tasarım olarak da göze hoş gelen cihaz CES 2018’in gözdelerinden biri olacak gibi gözüküyor. Intel Caleron işlemci bulunan modelde 4 GB RAM ve  16 GB / 32  GB depolama alanının olması bekleniyor. 11.6 inç boyutunda HD ekrana sahip olan bilgisayarın en büyük ayrıcalığı da bu tarz modellerde alıştığımız Play Store erişimi ile Android uygulamalarını kullanabilme özelliğidir. Üründe USB-C bağlantı teknolojisinin desteklendiğini de belirtelim.

Cihazın fiyatı 250 Dolar olacak ve Avrupa, Orta Doğu, Afrika bölgelerinde satışa çıkarılacak. Türkiye’de satılıp satılmayacağına dair net bir bilgi yok.

Etiketler:,
AMD Kartlarının Sürücüleri Bir Kez Daha Optimize Edildi
2018 En İyi Oyuncu Fareleri Listesi
Xiaomi YU Y720 Lite Aygıtını Tanıttı
18 Linux Yazılımı Daha Chromebook’ta Sorunsuz Kullanılabiliyor!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)