WhatsApp Otomatik Fotoğraf İndirmeyi Kapatma Yöntemi

Fahri Gün 07 Oca 2018 Mobil 453  0

WhatsApp uygulamasında otomatik fotoğraf indirmeyi kapatmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemlerden yararlanarak kısa sürede yapabilirsiniz.

Hemen hemen herkesin telefonunda bulunan WhatsApp’ın varsayılan ayarlarına göre size gönderilen bir medya dosyası telefonunuza veri açık ise çoktan kaydediliyor bile. Oysa o medyanın virüs içerme ihtimali var veyahut virüs içermese bile eğer indirmeyi düşünmediğiniz bir şey ise telefonunuzda fazladan yer işgal etmiş olacak ve internetinizi de boşa harcayacak. Bu gibi sebeplerden otomatik medya indirmeyi kapatmanız en iyisi.

Peki nasıl kapatacağız?

Kapatmak için ilk olarak WhatsApp uygulamamızın Ayarlar bölümüne giriyoruz.

Veri ve Depolama Kullanımı seçeneğine tıklıyoruz.

Medyayı Otomatik İndir başlıklı bir yazı göreceksiniz. Bu kısımda Mobil Veri Kullanırken, Wi-Fi’ye Bağlıyken  ve Dolaşımdayken şeklinde ibareler var.

Bu ibarelerin altında Medya Yok yazması gerekiyor. Bunun için de örneğin Mobil Veri Kullanırken yazısının üzerine tıklayın. Şimdi çıkan menüden hangi dosyaların otomatik inmesini isteyip istemediğinizi seçin.

Listede Fotoğraflar, Ses, Videolar ve Belgeler şeklinde dört seçenek var. Bunların hiçbirini işaretlemezseniz  hiçbiri otomatik inmeyecektir. Bu kısımda işaretlemeyi kendinize göre yapın ve Tamam butonuna tıklayıp kaydedin.

Mobil Veri Kullanırken kısmının altındaki Wi-Fi’ye Bağlıyken ve Dolaşımdayken seçeneklerini de yine kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Bu arada ses dosyalarını engelleseniz bile size gönderilen sesli mesajlarda otomatik indirme maalesef her seferinde yapılıyor.

Etiketler: ,
Honor 10 Lite Türkiye Fiyatlarında Heyecan Verici Gelişme
Varsayılan Olarak Yüklü Olan Facebook Uygulamasını Kaldırma Yöntemleri
Mi 9 Explorer Edition Modelinde Stok Sorunu Yaşanmaya Başladı
Sony Xperia Akıllı Telefonlara Güncelleme Yayınlandı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)