Panasonic Yeni Ürünü İle Epey İddialı Geliyor

Fahri Gün 08 Oca 2018 Teknoloji 335  0

Panasonic, hem Dolby Vision teknolojisi desteği bulunan hem de HDR10+ desteğine sahip UHD Blu-Ray oynatıcı üretti. Ürünün varlığı Panasonic tarafından yapılan açıklama ile ortaya çıktı.

İki üst sınıf HDR formatını desteklemesiyle dikkat çeken yeni UHD Blu-Ray, özellikle Dolby Vision destekli televizyonlarda harika iş çıkaracak. Ancak asıl soru işareti böyle bir ürünü neden Panasonic’in sunduğu. Çünkü Panasonic’in hali hazırda Dolby Vision teknolojisini destekleyen bir televizyon cihazı bulunmuyor.

UB820 kod adı verilen yeni Blu-Ray, Panasonic’in ilk iki üst sınıf HDR formatını destekleyen cihazıdır. Bu ürünün üretilmesiyle beraber Panasonic imzalı diğer ürünlerde Dolby Vision desteği göreceğiz gibi gözüküyor. Dolby Vision destekli ev eğlence cihazları sunma yönünde Panasonic cesaretli davranıyor. Bu cesaretin altında yatan sebep ise kullanıcıların bu konudaki yoğun isteği. Öte yandan bu ürün ile birlikte kullanıcılara sunulan özellikler arasında HDR Optimizer da yer almakta. Oynatıcıda ton haritalandırması yapmaya yarayan bu özellik de kullanıcıya önemli kolaylıklar sağlıyor.

Günümüzde iki önemli yapay zeka sistemi olan Amazon Alexa ve Google Asistan da bu yeni blu-ray ürünü ile kullanılabilecek. Böylece kullanıcılar çok konforlu bir kullanım deneyimi yaşayacak.

Eğer UB820 modeline gerek duymuyorsanız. Size sadece HDR10+ desteği yeterliyse o halde şirketin tanıttığı bir baştka ürün olan UB420’den de yararlanabilirsiniz. UB420, HDR10+ desteğine sahip bir Blu-Ray cihazı olup Dolby teknolojisi bulunmuyor.

Ürünler siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülecek. Çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili bilgi olmamakla önümüzdeki Şubat ayınde bu bilgilere de erişilebilecek.

 

Etiketler:
Neflix Kullanıcılarının İşine Yarayabilecek Özel Kodlar
Bir Kulaklık Nasıl Kolayca Temizlenir?
Facebook, ZeniMax ile VR Hususunda Uzlaşmaya Vardı
Play Store Uygulaması İçin Yeni Bir Güncelleme Paylaşıldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)