18 Linux Yazılımı Daha Chromebook’ta Sorunsuz Kullanılabiliyor!

Fahri Gün 29 Haz 2018 Bilgisayar 372  0

Google, Chrome OS konusunda ciddi çalışmalar yürütüyor. Chromebook modellerinin pek çok işletim sistemi ile uyumlu olması adına çaba serfeden Google, Linux yazılımları için daha fazla destek sunmaya başladı.

Linux, günümüzde önemli işletim sistemlerinden biri. Her ne kadar Windows kadar yüksek bir kullanım oranına sahip olmasada kendisine has bir kitlesinin bulunduğunu ifade etmek gerekiyor. Google, Chromebook ürünlerinde işletim sistemi olarak Chrome OS kullanıyor. Bu işletim sistemi, Android, Windows gibi işletim sistemleriyle pek çok noktada önemli bir uyumluluk gösteriyor. Bu sebeple avantaj sağlayan Chrome OS, geçtiğimiz günlerde de Linux uygulamaları için destek sağlamaya başlamıştı.

Yeni gelişmelere göre Chrome OS’a şimdi bir güncelleme ile 18 Linux yazılımı daha eklenecek. 18 yazılım, Chrome OS işletim sistemi ile sorunsuz olarak kullanılabiliyor. Böylece Chrome OS’un Linux için sağladığı desteğin kapsamı artmış oldu. Güncelleme üzerinde henüz çalışılıyor ve tam olarak hazır değil. Bu yılın sonuna doğru tamamlanması ve yayınlanması bekleniyor.

Chrome OS hakkında

C++ diliyle yazılan Chrome OS, Google’ın geliştiriciliğini üstlendiği bir işletim sistemidir. İlk kez 2009 tarihinde duyurulan Chrome OS, 2011 yılında aktif hale gelmiştir. Linux tabanlı, açık kaynak kodlu bir sistemdir.

Etiketler: , ,
Ani FPS Düşüşünün Olası Nedenleri ve Engelleme Yöntemleri
FPS Arttırmak İçin Başvurabileceğiniz Yöntemler
Programların Çalışacağı İşlemci Çekirdeklerini Seçmek
Dünyanın En Hafif Oyuncu Faresi: Model O

Yorum Yapmayı Unutmayın :)