ZTE Akıllı Telefonlardaki Ekran Tasarımıyla İlgili Yeni Bir Patent Başvurusunda Bulundu

Fahri Gün 01 Ara 2018 Mobil 327  0

Akıllı telefon sektöründe giderek daha popüler bir hale gelen ZTE, telefonların ekran yapısı ile ilgili bir patent başvurusunda bulundu. İşte habere ilişkin detaylar… 

ZTE markası akıllı telefon kategorisinde daha fazla söz sahibi olmak istiyor ve bu doğrultuda çeşitli stratejiler geliştiriyor. Şirketin bir patent başvurusu yaptığı ortaya çıktı. Bu başvuru iPhone X telefonundan sonra tabiri caizse bir akım haline gelen çentik tasarım furyasını sona erdirebilir. Çünkü ZTE, ekran çerçevesini azaltabilmek için daha da farklı bir yol izlemeye başladı. Başvuruya göre telefonun üst kısmında bulunan ahize bu kez ekran içerisine yerleştirilmiş durumda. Böylece ZTE üst çerçeve kısmını çok daha ince tutmayı başarıyor. Ancak ZTE’nin bu yeni tasarım yapısında ön kamera gözükmüyor. Bu da soru işareti oluşmasına neden oluyor.

Yeni ZTE telefonunda çift arka kamera ve LED flaş desteğinin bulunmasına kesin gözüyle bakılırken arka kısımda ikinci bir ekran olduğu ve böylece selfie kamerasının da arka kamera olacağı konuşuluyor. Arka kısımda bir ekranın bulunacak olması ön kısımda kamera yer almasını gerektirmiyor. Dolayısıyla ZTE, ön ekranı daha çerçevesiz hale getirebiliyor.

ZTE’nin bu yeni teknolojisini önümüzdeki yıldan itibaren aktif etmesi bekleniyor.

Etiketler:
Galaxy A01 İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Android Disk Temizleme İşlemleri
Galaxy Xcover5 Hakkında Heyecan Verici Gelişme!
Galaxy A52 4G Telefonunun Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)