Zenfone 4

Zenfone 4 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

ibrahim KIZILIRMAK 13 Ağu 2017 Mobil 676  0

Akıllı telefon serisini kısa süre içerisinde yenilemesi gündeme gelecek olan Asus’un, bir sonraki serisi olarak karşımıza çıkacak olan Zenfone 4 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha önce yeni serisiyle beraber 4 akıllı telefonu sunacağı belirtilen markanın, geçtiğimiz hafta içerisinde bu 4 model hakkında bilgileri yanlışlıkla da olsa da paylaştığını görmüştük.

Özel serilerinin hemen ardından ana modelin özelliklerinin neler olacağı konusunda da yeni bazı bilgiler ortaya çıktı. Zenfone 4 modelinin Geekbench testlerinde görülen özellikleri de beğeni toplayacak cinsten. Özellikle teknik kısımda yeni modelin bir hayli yeterli bir model olduğunu da belirtelim. Peki, testlerde ortaya çıkan özellikler neler?

Zenfone 4 Özellikleri Neler?

Tanıtım yapılmadığı için kesin olarak bilemiyoruz ama test sonuçlarına göre yeni modeller için bazı bilgiler ortaya çıkmış durumda. İlk olarak yeni modelin 5.5 inç ekran boyutuna sahip olduğunu görüyoruz. 5.5 inç Full HD çözünürlük değeriyle beraber orta sınıf akıllı telefon özelliklerini gösteren yeni serinin, işlemci ve teknik özellikler kısmında da benzer bir durumu söz konusu.

Zenfone 4

İşlemci ve teknik özelliklere geçtiğimizde zaten beklendiği gibi Snapdragon 630 modelinin cihaz üzerinde kullanıldığını görmekteyiz. Bu sene yenilenen orta sınıf işlemlerin 2 GHz üzerinde hızı sayesinde Zenfone 4 modelinin amiral gemilerinden de aşağı kalır yanı olmayacak gibi duruyor. Zaten RAM bellek miktarı da bunu desteklemekte. RAM bellek kısmında da 4 GB seçimi yapılması, performans konusunda istenen değerlere ulaşılmasını sağlayacak gibi gözüküyor.

Testlerinin Android Nougat işletim sistemiyle yapılması yeni modelin Android O işletim sisteminden önce piyasaya çıkacağını da göstermekte. Bunun dışında 12 MP değerinde tek arka kamera ve 8 MP değerinde ön kamerasının yanı sıra 3300 mAh değerinde bataryalarda Zenfone 4 serisini tamamlayacak son detaylar. Tüm bu özelliklerinin 4 gün sonra 17 Ağustos tarihinde kesinleşmesini beklediğimiz akıllı telefonların, diğer 4 modelinin de özelleştirilmiş olarak tanıtımları yapılacak. Tanıtımdan sonra daha detaylı bilgilere vereceğiz.

Etiketler: ,
Zoom Toplantılarını Kaydetme Yöntemi
Realme 7i İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Yayınlandı
Galaxy J7 Android Güncellemesi Çıktı
Honor Play 5 Lansman Tarihi Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)