Surface Phone

Surface Phone Patentleri Şimdiden Gündem oldu

ibrahim KIZILIRMAK 13 Ağu 2017 Teknoloji 789  0

Akıllı telefon sektörüne Nokia ile girmiş olsa da kısa süre sonra Windows Phone işletim sisteminden mi yoksa beklenen teknik özelliklerin yetersiz olmasından mı bilinmez ama telefonların satış oranı bir hayli düşük seviyelerde kalmıştı. Hal böyle olunca akıllı telefon modellerine ara veren markanın, yeniden bu sektöre girip girmeyeceği merakla beklenmeye başlamıştı. Microsoft Lumia serilerinden sonra beklenen haber ne zaman gelecek derken sonunda Surface Phone adında yeni bir akıllı telefon patent görsellerinde ortaya çıktı. Yeni seri akıllı telefonların patent görselleri ise markanın ciddi bir hazırlık içerisinde olduğunu gösteriyor.

Surface Phone Nasıl Bir Teknolojiye Sahip Olacak?

Patent başvurusuyla beraber yeni model hakkında birçok detayın ortaya çıktığını görmekteyiz. Özellikle telefonun katlanabilir özelliğe sahip olması, en dikkat çekici özellik gibi gözüküyor. Çift panel kullanımı yapacağı ve katlanabilir yapısı sayesinde kullanım kolaylığı sağlayacağı düşünülen Surface Phone serisinin, sistem olarak da çok daha üstün bir model olması bekleniyor. Öyle ki marka Surface tablet serisinde de yine üst seviye donanımlara yer vermiş ve bu donanımlarla beraber rakiplerinin önüne geçmeyi başarmıştı. Aynı durumun tablet serisinin akıllı telefon modeli olacak olan Surface Phone içinde geçerli olması bekleniyor.

Surface Phone

Markanın Surface Phone modeli için tanıtım tarihi ya da ürünün çıkış tarihi konusunda ise bazı ipuçları var. Patentin geçtiğimiz kış alındığı ve telefonların tamamen metal gövde ile geliştirilmeye devam ettiği belirtiliyor. Verilen ipuçlarına göre Surface Phone modelinin en erken çıkış tarihinin ise 2019 yılı olacağı konuşuluyor.

Tabii ki Microsoft tarafından kesin bir açıklama olmadığı için bilemiyoruz fakat Surface Phone modeli belirtilen özelliklerle gelecek olursak akıllı telefon pazarında fark yaratacak gibi durmakta. Bu şekilde uzun süredir uzak kaldığı pazarda da markanın yeniden yer edinmeye çalışacağını düşünüyoruz. Telefonun özellikleri belli oldukça ya da firma konu hakkında açıklama yayınladıkça, sitemizde yeni bilgileri bulabilirsiniz. Şu an elde ettiğimiz veriler Surface Phone için bu kadar ile sınırlı.

Etiketler: ,
200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
MAC Adresi Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)