Google Kamera Sistemi Nasıl Değişti?

ibrahim KIZILIRMAK 13 Ağu 2017 Teknoloji 804  0

Google Android işletim sistemini her yönden zenginleştirmek adına birçok yeni atılım içerisine girmeye başladı. Android işletim sistemini geliştirmekle kalmayan internet devi, bir yandan da uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Google’ın bu konuda yaptığı çalışmalardan birisi de kamera uygulaması üzerine oldu. Google Kamera uygulaması için yapılan yeni geliştirmeyle beraber Google’ın bu konuda da açıklarını kapattığı da ortaya çıkmış oldu. Daha önce Apple’ın uyguladığı bir sistem olsa da Google’ın bu açığı kapatmak için sonunda beklenen adımları da attığını gördük. Teknolojinin yayınladığı yeni güncellemenin ise detaylarına daha yakından bakalım.

Google Kamera Uygulaması Güncelleme Detayları

Google kamera uygulaması için yayınlanan 4.4 sürüm güncellemesiyle beraber uygulamaya selfie konusunda yeni bir sistem getiriliyor. Bu güncellemeden sonra kullanıcılar düşük ışık altında selfie çekmek isterse doğrudan kamera ekran parlatma özelliğini devreye sokacak. Ekran parlatma özelliği sayesinde ekranda flaş ışığına benzer bir ışıkla aydınlatma seviyesi arttırılıyor.

Google Kamera

Böylelikle kullanıcıların kamerada çok daha rahat çekim yapabilmeleri de sağlanıyor. Kameranın görüntü kalitesinin arttırmasının yanı sıra çok daha net çekimler yapılmasını da sağlayacak olan yeni güncellemenin bir hayli beğeni toplayacağı düşünülüyor. Selfie çekimlerinde Android işletim sistemlerinin açıklarını kapatacak ve iPhone ile Android amiral gemisi akıllı telefonları arasındaki bir farkı daha kapatacak olan yeni güncellemenin, sadece flaş tuşu ile devreye girebildiğini de belirtelim.

Söz konusu özelliğin kullanımı için kullanıcıların ise en az Android Nougat serisine ihtiyacı var. Şu an yeni güncellemenin sadece Nougat serisinde çalışabildiği belirtiliyor. Android O işletim sistemi sonrasında da Google Kamera sisteminin de çok daha başarılı güncellemeler alacağını da söylemek gerekiyor. Google’ın planlamalarında da açıklanan bilgilerin bu yönde olduğunu söylemek gerekiyor. Android O sonrasında Google kamera uygulamasına gelecek olan yeni özellikleri de IFA etkinliğinde tanıtılacak mobil işletim sisteminde görmek mümkün olacak.

Etiketler: , ,
WhatsApp Yurt Dışı Araması Hakkında Bilmeniz Gerekenler
200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)