Xiaomi ve Samsung Önemli Pazarlardan Birinde Kan Kaybediyor!

Fahri Gün 28 Nis 2019 Mobil 404  0

Akıllı telefon pazarında nüfus boyutu bakımından dünyanın en büyük ikinci pazarı konumunda olan Hindistan’da ünlü teknoloji şirketlerinin son durumu ne? Buna dair yeni bir rapor ortaya çıktı.

Son zamanlarda bazı Çinli akıllı telefon şirketleri epey dikkat çekti. Xiaomi de bunlardan biri. Kısa zamanda dünya genelinde popüler bir hale gelen şirket, dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından biri olan Hindistan’da da faaliyet gösteriyor. Ancak bu kez ortaya çıkan rapor ilginç bir şekilde Xiaomi markasının bir kayba uğradığını gösteriyor.

Xiaomi ve Samsung kullanıcı kaybetti

Xiaomi, şu an Hindistan pazarında son altı çeyreklik dönemde olduğu gibi hala üstün durumda fakat önemli kayıpları var. Verilere göre Xiaomi %2 oranında kayıp yaşamakta. Öte yandan bir diğer ünlü teknoloji devi Samsung’un pazardaki kaybı ise %3 oranında.

Peki bu devleri kayba uğratan durum ne?

Aslına bakarsanız hem Xiaomi hem de Samsung’un pazarda bariz bir hatası bulunmuyor yani yollarına yine aynı şekilde devam etetiklerini söyleyebiliriz. Fakat bu iki dev şirketin karşısında artık çok daha ciddi rakipler var. Mesela Vivo markası Hindistan pazarında %6 oranında, Realme markası ise %7 oranında büyüme gösterdi. İşte Xiaomi ve Samsung’un az da olsa kan kaybetmesine neden olan durum bu.
Etiketler: ,
Telefonun Hayatı Kolaylaştıran Yönleri
Poco X3 GT İçin Güncelleme Çıktı
Tecno Camon 18 Telefonunun Tanıtımı Gerçekleştirildi
Xiaomi 12 Pro performans testinde görüldü

Yorum Yapmayı Unutmayın :)