Xiaomi Mi A2 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı

Fahri Gün 27 Nis 2019 Mobil 360  0

Son zamanların yükselen akıllı telefon markalarından Xiaomi, Mi A2 akıllı telefon serisi için yeni bir güncelleme yayınladı. İşte güncellemeye dair ayrıntılar…

Bir akıllı telefonun yazılımsal olarak güncel kalması son derece mühim bir konu. Xiaomi bu konuda titiz davranan şirketlerden biri. Bunu Mi A2 serisi için yayınladığı yeni güncellemeyle bir kez daha gösterdi.

Güncelleme sistemi daha kararlı bir hale getiriyor

Xiaomi, Mi A2 ve Mi A2 Lite akıllı telefonlarına Android yazılım güncellemesi paylaştı. Bu güncellemenin temel fonksiyonu sistem hatalarını gidermesi ve sistemi daha kararlı bir hale getirmesi. Aynı zamanda Wi-Fi hususunda da önemli oranda iyileştirmeler sunan güncelleme, böylece daha iyi internet bağlantısı vaadetmekte.

Avrupa’da yaygınlaştı

Güncelleme kademeli bir şekilde sunulmakta olup henüz yeni Avrupa ülkelerinde yaygınlaşmaya başladı. Yakında ülkemizdeki akıllı telefonlara da ulaşması bekleniyor.

Mi A2 özelliklerini hatırlayalım:

Telefonda 5.99 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü kavisli ekran yer alıyor. Orta seviye işlemcilerden Snapdragon 660 ile çalışan telefon 4 GB RAM / 32 GB depolama alanı ve 6 GB RAM / 128 GB depolama alanı gibi seçeneklere sahip. Android Oreo işletim sistemiyle çalışan cihazda LED flaş destekli 20 + 12 MP kamera yer alıyor. Ön kamerası ise 20 MP Sony IMX376 sensörlü lense sahip. Telefonda hızlı şarj destekli 3010 mAh büyüklüğünde batarya bulunduğunu da belirtelim.
Etiketler: ,
Telefonun Hayatı Kolaylaştıran Yönleri
Poco X3 GT İçin Güncelleme Çıktı
Tecno Camon 18 Telefonunun Tanıtımı Gerçekleştirildi
Xiaomi 12 Pro performans testinde görüldü

Yorum Yapmayı Unutmayın :)