Instagram’da Test Hazırlama İşlemi Detaylı Anlatım

Fahri Gün 26 Nis 2019 İnternet 236  0

Popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram’da nasıl test yapılır? Hazırladığımız yeni makalemizde detaylarıyla değiniyoruz.


Instagram’ın Snapchat’in sahip olduğu pek çok özelliği kendisine uyarladığı iddia edilmekteydi ve bu durum Instagram’a karşı güvensizliğin biraz daha artmasına, ünlü uygulamanın kötü bir şöhrete sahiap olmasına sebep olmuştu. Insagram Hikayeler bunun tipik örneklerindendi.

Test özelliği kolayca kullanılabiliyor


Instagram Hikayeler Test özelliği boyut değiştirerek test yapma nitelikleriyle karşımıza çıktı. Instagram test özelliği daha fazla pratiklik vaadediyor. Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcının ilk olarak bir Instagram hesabı açması gerekiyor. Hali hazırda Instagram hesabınız varsa test özelliğini doğrudan kullanabilirsiniz.

Nasıl test oluşturulur?


Instagram Hikayeler bölümünde bir paylaşım yaparak işe başlıyorsunuz. Çünkü test özelliği hali hazırda hikayeler içerisindeki bir özelliktir. Bir fotoğrafı hikaye olarak yüklemek için ekranı yukarı kaydırmanız yeterli olup daha sonra karşınıza çıkan etiketler alanından Test ikonuna dokunun. Çıkan soru kutucuğuna sorunuzu girin ve şıklarınızı yazın.

En az iki seçenek ekleyip aktif edin

Minimum iki şık ekleyip kaydettiğiniz zaman testiniz hazır hale gelecektir. Ekranda bulunan Zarlar ikonuna dokunup Instagram tarafından otomatik olarak belirlenen sorulardan birini seçebilmeniz de mümkün.
Etiketler:
Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü
Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek
Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti
Netflix Üzerinde 2020 Yılında En Fazla İzlenen 10 Film

Yorum Yapmayı Unutmayın :)