Xiaomi MIUI 10 Güncellemesi Hatalara Neden Oluyor

Fahri Gün 11 Ağu 2018 Mobil 513  0

Xiaomi, MIUI 10 arayüzü için yeni bir güncelleme yayınladı. Ancak yayınlanan güncelleme bazı problemlere de neden oluyor. 

Akıllı telefonlarda doğru yazılıma sahip olmak son derece önemli. Arayüz ve işletim sistemi olarak sıklıkla güncellemeler alan akıllı telefonlar, güncellemeler sayesinde daha iyi bir hale geliyor. Ancak bazen güncellemeler daha iyi bir deneyim sunmak yerine telefonu daha kötü bir hale de getirebiliyor.

Xiaomi, MIUI 10 arayüzü ile ilgili bazı problemleri gidermek amaçlı bir güncelleme yayınladı. Ancak güncelleme sorunları gidermek yerine daha fazla sorun meydana getirdi. Bu yüzden Xiaomi akıllı telefon sahiplerinin yayınlanan yeni Xiaomi MIUI 10 güncellemesini yapmasını tavsiye etmiyoruz.

Güncellemeyi sistem kararlılığı açısından yapan pek çok kullanıcı, güncellemeden sonra çift uygulama çalıştırma sırasında büyük sorunların meydana geldiğini farketti. Çökme problemleri ve çeşitli hatalar meydana gelirken mesajlaşma uygulamasında da yine sorunlar var. Kullanıcı MIUI 10 aracılığıyla mesaj yazdığı sırada telefonun donduğuna ve mesajların zorla kapandığına şahit olabiliyor. Xiaomi, sorun ile ilgili bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Xiaomi tarafından yeni bir yazılım güncellemesi paylaşılıncaya kadar son çıkan MIUI 10 arayüz güncellemesini gerçekleştirmemenizi öneriyoruz. Eğer güncellemeyi yaptıysanız da en kısa sürede paylaşılacak olan yeni update sürümünü kurmanızı öneririz. Yeni güncelleme büyük bir olasılıkla önümüzdeki hafta yayınlanacak.

Etiketler: ,
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu
SAR Değeri Yüksek Olan Oppo Telefonlar
IOS 14 Beta’dan IOS 13’e Dönüş Yapma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)