Xbox One’ı Bilgisayara Bağlama Yöntemi

Fahri Gün 03 Şub 2018 Bilgisayar 366  0

Xbox One konsolu, Windows 10 işletim sistemi bulunan bilgisayarlara kolayca bağlanabiliyor. Yeni makalemizde, yöntemini bilmeyenler için nasıl yapıldığını açıklıyoruz.

Hem Xbox’ın hem Windows’un sahibi Microsoft şirketidir. Bu şirket, iki platformu da kullananlar için bazı kolaylıklar sunmaktadır. Her Windows 10 bilgisayarda Xbox uygulaması entegreli bir şekilde bulunur.  Haliyle yardımcı bir uygulamaya ihtiyaç duymadan işleminizi kısa sürede yapabilirsiniz.

Windows başlat çubuğunun arama kutucuğuna Xbox yazın ve çıkan uygulamaya girin.

Bunu yaptıktan sonra  Xbox One cihazımızı aktifleştirmemiz gerekiyor. Aktifleştirme işlemini yapın ve  sol alttan Bağlantı simgesine tıklayın.Bağlantı simgesi ayarlar çarkının hemen üstündedir. Tıkladığınızda Xbox One cihazınızı zaten otomatik olarak bulacaktır.

Eğer otomatik bulmadıysa ve cihazınızı aktif ettiğinizden eminseniz o halde Bir Cihaz Ekle kutucuğuna Xbox One konsolunuzun IP adresini yazın. Bu pencere zaten bağlantı sağlanamadığında otomatik olarak açılacaktır. Xbox One IP bilgisini yazıp Bağlan’a tıklamanız yeterlidir.

Böylece bağlantıyı yapmış oluruz. Artık konsol kontrol bağlantısını bilgisayar bağlayarak oyunları Stream modunda keyfini sürerek oynayabilirsiniz.

Etiketler: , ,
Oyuncu Bilgisayarında Mutlaka Bulunması Gereken Programlar!
Daha Fazla Hertz Oranına Gerçekten İhtiyacınız Var Mı?
Yeni NVIDIA Ekran Kartları Ne Gibi Farklılıklar Sunacak?
Acer Predator X34 İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)