Valve Kurucusu Şirketinin Satılacağı Yönündeki Haberleri Yalanladı

Fahri Gün 04 Şub 2018 Teknoloji 727  0

Teknoloji dünyasının en önemli şirketlerinden Microsoft’un Valve’i satın alacağı konuşuluyordu. Bu iddiaların ardından Valve cephesinden önemli bir açıklama geldi.

Valve kurucusu Gabe Newell, şirketinin Microsoft’a satılacağı yönündeki haberlerin doğru olmadığını söyledi. Hatta Newell, bu konuda sadece yanıt vermeyip aynı zamanda görüşlerini de dile getirdi.

Katıldığı programda kendisine sorulan Microsoft’un Valve’ı satın alacağının doğru olup olmadığına ilişkin soruya kinayeli bir cevap verdi. Newell, ‘Sen de böyle bir şeye inandın mı?’ diye sordu ve gülümsedi. Böylece Valve’in satılmasının söz konusu olmadığı ortaya çıktı.

Newell aynı zamanda konu ile ilgili detayları paylaşmaktan çekinmedi. Valve’in şu an çok zengin bir şirket olduğunu, her geçen gün Steam sayesinde daha da büyüdüğünü söyledi. Bu durumda şirketini satmaya niyetinin olmadığını paylaşan Newell’ın bir ifadesi ise oyuncuların yüzüne tokat gibi çarptı: Newell, Valve şirketinin Steam sayesinde çok para kazandığını ve bu yüzden oyun geliştirmeye bile ihtiyaç duymadığını söyledi. Böylece Valve’in neden yıllardır yeni  CS ve Half Life oyunları çıkarmadığı da belli olmuş oldu. Oysa milyonlarca oyuncu Valve’ın bu serileri devam ettirmesini istiyordu.

Newell tarafından yapılan açıklama Valve’in sadece para kazanmak amacıyla oyun çıkardığını, artık çok para kazandığı için de oyun üretme ihtiyacı duymadığını gösteriyor. Bu da açıkçası oyuncuları zedeleyen talihsiz bir ifade olmuş.  Netice itibariyle oyun üretmek bir para kazanma aracı olduğu kadar aynı zamanda bir tutkudur.

Newell aynı zamanda Microsoft’un kendilerine herhangi bir satın alma teklifi ile de gelmediğini de söyledi. Eğer böyle bir teklif olursa yanıtlarının olumsuz olacağını da önceden ifade etti.

Bu açıklamalardan sonra Valve’in parasız kalmadığı müddetce düzgün bir oyun projesine girişmeyeceği ve Microsoft’un Valve’i satın almasının söz konusu olmadığı açıkça ortaya çıkmış oldu.

Etiketler: ,
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar
Ücretsiz Olarak Kullanabileceğiniz 5 Video Hızlandırma Uygulaması

Yorum Yapmayı Unutmayın :)