Windows Update Sorununu Onarma Yöntemi

Fahri Gün 20 Oca 2020 Bilgisayar 319  0

Yeni yazımızda Windows Update sorununun nasıl giderilebileceği konusuna değiniyoruz. İçeriğimizi inceleyerek kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Windows Upadete, işletim sistemlerinde performansı arttırmak için çeşitli güncellemeler sunmaktadır. Bu güncellemeleri tek bir merkez aracılığıyla yönetebilmenize imkan tanıyan Update, böylece kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Gel gelelim Windows Update sisteminde yer alan bir problem, sistemin doğru bir biçimde çalışabilmesine engel olmaktadır. Peki Windows Update sorunu nasıl giderilebilir?

Şunlara dikkat!

Windows Update ile ilgili olarak 0x80070424, 0x80242006,0x80240438, 0x8007000E, 0x80D02002 gibi hatalarla karşılaşabilirsiniz. Ancak bazen de Windows Update herhangi bir hata kodu yansıtmayabilir. Eğer güncelleme esnasında Update çalışmıyorsa ilk olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sonrasında internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. Bağlantıyı test edebilmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri komut istemini kullanmaktır. Komut İstemine girdikten sonra ping.google yazın ve Entera tıklayınız.

Güncelleştirme ve Güvenlik

Bazen Update’i duraklatıp tekrar devam ettirmek de sorunu çözebilmektedir. Bunu yapabilmek için ilk olarak Ayarlar kısmına oradan da Güncelleştirme ve Güvenlik kısmına girin. Sonrasında da Windows Update alanına tıklayıp Güncelleştirmeleri 7 Günlüğüne Duraklat düğmesiyle durdurunuz. Sorasında da bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Depolama Alanı Kontrolü

Bu adımların sonrasında tekrar deneyiniz. Eğer sorun çözelmezse depolama alanı eksikliği konusunu bir gözden geçirmelisiniz. Cihazınızda ne kadar depolama alanı kaldığını ölçün. Eğer çok az bir depolama alanı varsa Update bundan dolayı da hata veriyor olabilir. Bu gibi durumlarda depolama alanında bir temizlik yapmak yani ihtiyaç duyulmayan dosyaları silmek veyahut dosyaları farklı bir depolama donanımına taşımak sorunu giderebilir.
Bilgisayar Modellerine Göre BIOS Tuşları
“Windows Bu Diske Yüklenemez” Hatasının Çözüm Yolları
Öne Çıkan Excel Formülleri
Honor Pad 8 Fiyat Tarafında Agresif Bir Tutum Sergileyecek

Yorum Yapmayı Unutmayın :)