Windows 10 Creators Update Yükleme İşlemleri

Fahri Gün 17 Ağu 2020 Bilgisayar 337  0

Windows 10 Creators Update yükleme işlemi nasıl yapılıyor? İçeriğimizde sizler için bu konu üzerine eğilim gösterdik. İşte detaylar…

Windows işletim sistemi bilgisayarlarda en fazla kullanılan işletim sistemi olup Microsoft sıklıkla güncellemeler yayınlayarak işletim sisteminin güncel kalmasını sağlıyor. Son olarak Windows 10 işletim sistemi çıktı ve yıllardır aktifliğini koruyarak zaman zaman kendi içerisinde çeşitli değişikliklere uğruyor.

Windows 10 Creators Update

Windows 10 Creators Update uygulamalar kullanıcılara tavsiye edilmekte olup bilgisayarınız bazı temel sistem gereksinimlerini karşıladığı taktirde uygulayabilirsiniz. Windows 10 Creators Update yüklemek için ilk olarak Windows güncelleme sayfasını açıp Hemen Güncelleştirin butonuna tıklayıp Update Assistant’ı indirin. Sonrasında indirilen dosyayı açıp Update Assistant’ı başlatın. Güncelleme denetlemesi başlayacaktır. Güncelleme bulunduğu taktirde Şimdi Güncelle butonuna tıklayınız. Ardından sistem gereksinimleriniz kontrol edilecek olup bir sorun olmaması halinde güncelleme başlayacaktır. Güncelleme işlemi kısa veya uzun sürebilir. Güncellemenin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı tavsiye ederiz.

Windows yükleme işlemi :

Microsoft Windows işletim sistemini yüklemek için ilk olarak microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10?utm adresine giriyorsunuz. Ardından Windows güncelleme sayfasını açıp Aracı Şimdi İndir butonuna tıklayarak Windows yükleme aracını açıp aracı başlattıktan sonra çıkan ekranı onaylıyorsunuz. Ardından uygun tercihler yapıp yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyin. Böylece bilgisayarınıza en güncel Windows sürümü yüklenecektir. Windows yüklü olmayan bilgisayarlarda Windows işletim sistemini yüklemeden güncellemelerden yararlanmanız mümkün değildir. Yükleme işlemi için de Windows 10 lisansına ihtiyaç duyulduğunun altını çizmek gerekiyor.

Windows güncelleme işlemleri

İlk olarak bilgisayarınızdan Ayarlar sayfasını açınız ve Güncelleştirme ve Güvenlik ekranını açıp Güncellemeleri Kontrol Et butonuna tıklayın. Ardından güncellemeler kontrol edilecek ve yeni bir güncelleme çıkarsa İndir ve Yükle butonuna tıklayarak tamamlayabileceksiniz. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda işlem tamamlanmış olacaktır.
Etiketler:
RedmiBook 15 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Belirlendi
Termal Macun Sürerken Yapılan Hatalar
Bilgisayarlardaki Intel Çıkartmasına Dair Bilmeniz Gerekenler
Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)