Gelmiş Geçmiş En İyi 5 PlayStation 4 Özel Oyunu

Fahri Gün 18 Ağu 2020 Teknoloji 490  0

Yeni yazımızda bu zamana kadar piyasaya sürülen tüm özel PlayStation 4 oyunları arasında gelmiş geçmiş en iyi oyunların hangileri olduğu konusuna değiniyoruz.

Sony , PlayStation konsolu hususunda çalışmalarını sürdürmekte olup PlayStation 4 daha çok özel oyunlarla dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. Sony, politikası gereği PlayStation 4 için pek çok özel oyun çıkardı. Böylece Xbox ve PC kullanıcılarına karşı kendi kullanıcılarının daha fazla avantaj içerisinde olmasını sağlamaya çalıştı. Bunun da kısmen işe yaradığını söylemek mümkün çünkü PlayStation 4 için öyle güzel özel oyunlar çıktı ki PC oyuncuları bunlara sahip olmayı çok istedi.

İşte bu zamana kadar en fazla dikkat çeken PlayStation 4 özel oyunları :

Uncharted 4: A Thief’s End

Aslında Uncharted bir seri olarak PlayStation 4 için satışa çıkarıldı ve bu seri içerisinde özellikle de son oyun Uncharted 4 sahip olduğu grafiklerle oyuncuları büyüledi. Hala gelmiş geçmiş en iyi grafiklere ve efektlere sahip oyunlardan biri olarak kabul edilmektedir. Hikaye tarafında güçlü olan ve çok sayıda macera unsuru bulunduran tempolu bir oyun olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Marvel’s Spider-Man

Marvel’s Spider-Man, süper kahramanlara ilgi duyan oyuncular için kesinlikle biçilmiş kaftan. Epey güzel efektlere ve etkileyici bir oynanış sistemine sahip olan Marvel’s Spider-Man, PlayStation 4 platformunda oynanabilecek en iyi özel oyunlardan biridir.

Ghost of Tsushima

Henüz yeni bir oyun olmasına rağmen şimdiden PlayStation 4 efsanelerinden biri olmuştur ve bunu hak etmiştir de! Hikaye tabanlı, ortağçağ savaşlarının olduğu, feodal dönem uzak doğusunda geçen bir oyun arayanlar için kesinlikle denenmesi gereken bir oyundur.

Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport video oyunu Polyphony Digital tarafından geliştirilen bir simülasyon yarış oyunu olup 43 GB boyutu bulunmaktadır. 19’un üzerinde pisti ve bölgesi bulunan oyun 100’den fazla araç seçeneğine sahiptir. Aynı zamanda VR desteği de bulunan oyun böylece daha gerçekçi bir deneyim yaşamanızı sağlamaktadır.

The Last of Us

Sahip olduğu grafikler, oynanış ve diğer unsurlarıyla kesinlikle denenmesi gereken bir oyun olan The Last of Us, yalnızca PlayStation üzerinden oynanması nedeniyle PC oyuncuları derinden yaralayan oyunlardan biridir. İçerisinde birden fazla oyun bulunan bir seri olan The Last of Us hakkında çıkan haberler oyun dünyasında sıklıkla gündem oluşturmaktadır.

Bonus :

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus özellikle de farklı bir tarza sahip olmasıyla tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri olarak kabul edilmektedir. Hüzünlü bir hikayesi bulunan oyunda yasak topraklara girdiği için öldürülen Mono isimli sevdiği kızın hayatını geri kazanma amacıyla yola çıkan Wander karakterini canlandırmaktayız. Wander, amacını gerçekleştirmek için devasa büyüklükte olan 16 devi alt etmek zorundadır. Bunu yapmak için çok iyi bir kurgu sergilemesi gerekir. Bu listede God of War ve RDR 2 ‘ye yer vermedik çünkü çok yakında PC için tanıtılacağını düşünüyoruz. İnşallah da öyle olur : ) Beklemede kalınız.
Etiketler:
Nanobotlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yazılım Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Rüzgar Türbinleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Matplotlib Kütüphanesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)