WhatsApp Sohbetlerini Mail İle Gönderme Yöntemi

Fahri Gün 16 May 2019 Mobil 279  0

Dünya üzerindeki en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta sohbetleri mail ile gönderme işleminin nasıl yapılacağı konusuna değiniyoruz. İşte detaylar.


WhatsApp üzerinde iki kullanıcı iletişim kurduğunda sohbetleri belli aralıklarla yedekleniyor ancak telefon değişimi yapıldığı zaman eğer bulut servisinde depolanmamışsa veriler rahatlıkla siliniyor.

İşleme başlayalım


Eğer yaptığınız konuşmanın saklı kalmasını istiyorsanız mail ile yedekleme yöntemine başvurabilirsiniz. Bunun için ilk olarak WhatsApp’ı açıp e-posta olarak kaydetmek istediğiniz grup sohbetine veya şahıs sohbetinize tıklayınız. Sohbetin sağ üstünde yer alan üç noktanın üzerine dokunup açılan menüden Diğer seçeneğini seçin ve Sohbeti Dışarı Aktar komutunu verin. Daha sonra Medyasız veya Medyayı Dahil Et seçeneğini seçmeniz için ekran çıkacaktır. Eğer sohbetinizde yer alan video, fotoğraf paylaşımlarını da kaydetmek isterseniz medyayı dahil ediniz.

Yedeği maile aktarma


Sohbeti dışarı aktardığınızda bir dosya halinde cihazınıza iner. Ardından yapmanız gereken tek şey bu dosyayı göndereceğiniz mail içeriğine ek olarak dahil etmek ve karşı tarafa göndermektir. Eğer kendi kendinize yedek almak istiyorsanız dosyayı bir başka mail adresine göndererek yalnızca sizde kalmasını sağlayabilirsiniz.
Etiketler:
Galaxy A01 İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Android Disk Temizleme İşlemleri
Galaxy Xcover5 Hakkında Heyecan Verici Gelişme!
Galaxy A52 4G Telefonunun Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)