Samsung Health Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 15 May 2019 Teknoloji 270  0


Samsung tarafından ortaya konulan Health uygulaması isminden de anlaşılabileceği üzere bir sağlık uygulaması ancak size tıp uzmanlığı yapmaktan ziyade yalnızca kalori, zayıflama, boy, kilo gibi hususlarda yardımcı bir uygulamadır.
Samsung Health uygulaması kategorisindeki en iyi uygulamalardan biridir çünkü uygulama diğerlerine nazaran oldukça gelişmiştir. Mesela Huawei Health uygulamasında yiyeceklere göre kalori hesabı bulunmamaktadır ancak Health kendi içerisinde bir havuza sahiptir ve bu havuz içerisinde hangi yiyeceklerin ne kadar kaloriye sahip olduğunu, hangi yiyeceğin yenilmesi halinde ne kadra kilo alınabileceğini sunabilmektedir.

Health uygulaması, başlık kısmında da belirttiğimiz gibi bir tıp uygulaması değildir. Yani bu uygulamayı bir doktor olarak görmek yanlış olacaktır. Daha çok bir yardımcı niteliğindedir. Ne kadar kalori yaktığınızda, yediğiniz yiyeceklerden ne kadar kalori aldığınızı ve buna benzer çeşitli bilgileri uygulamayı kullanarak öğrenmeniz mümkündür.

Health uygulamasını farklı kılan şey kendisine özgü bir havuza sahip olmasıdır ve kullanıcılar bu havuzu etkin bir şekilde kullanabilmektedir. Platform içerisindeki içeriklerin oldukça fazla olmasının temel nedeni de budur.

Uygulama üzerinde uyku kaydını yapabilir, egsersiz antrenman kaydı açabilirsiniz. Ancak bunlar için ekstra yardımcı bir cihaza sahip olmanızın gerektiğini de belirtelim. Uygulamaüzerinde bugün kaç bardak su içiğinizi, mevcut kilonuzu ve boyunuzu da kaydedebilirsiniz.

Uygulamayı bir kez başlattığınız zaman adım sayar açık hale geliyor. Adım sayacı rakip pek çok uygulamaya nazaran çok daha başarılı sonuçlar veriyor. Bu da uygulamanın en önemli artılarından biri olarak dikkat çekiyor.
Etiketler:
Samsung, Kenya’ya 1000 adet tablet bağışında bulundu
Amper Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Para Kazanmaya Yarayan Uygulamalar
LED ve LCD Arasında Bulunan Farklar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)