Chrome Tarayıcısında Bir Web Sayfasının Ön Belleğini Temizleme İşlemi

Fahri Gün 14 May 2019 İnternet 231  0

Günümüzün popüler internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome’da ziyaret ettiğiniz internet sitelerinin ön belleğini temizlemek için ne yapmalısınız? Yeni içeriğimizde bu konu üzerine eğilim gösteriyoruz.


İnternet sitelerine girdiğimiz zaman verilerimiz kayıt altına alınabilmektedir. Veri temizliği yapmak için ise önbellek temizliği gerekebilmektedir. Önbellek temizliği yaparak internet sitesinin yükleme hızını arttırabilir, sitenin yükleme sırasında herhangi bir hata varsa da çözebilirsiniz.

Çerez temizliği tüm verileri temizler


Bir internet sitesinde çerez temizliği yaptığınız zaman eğer sitede kayıtlı herhangi bir parola mevcutsa silineceğini unutmamanız gerekmektedir.

İşleme geçelim:


Önbelliği temizlemek için Chrome tarayıcınız üzerinde, önbelleği temizlemek istediğiniz sayfayı açın ve F12 tuşuna basın. Açılan geliştirici araçlarından Application veyahut Uygulama bölümüne girip F12 tuşuna basıp çıkan pencerede küçükse >> butonuna basıp menünün devamını görüntüleyebilirsiniz. Application yani uygulama bölümünde Clear Stroge seçeneğine tıkladığınız zaman verileri silme ile ilgili alana gçeiş yapmış olursunuz. Ardından silinmesini istediğiniz veriyi işaretleyip Clear Site Data butonuna tıklayarak komutu verebilirsiniz. Böylece o internet sitesine ait veriyi silmiş olursunuz.
İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi
YouTube İzleme ve Arama Geçmişini Temizleme Yöntemi
Instagram’da Yorum Sınırlama Yöntemleri
Şifrenin Çalınıp Çalınmadığını Tespit Etme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)