Modem Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Fahri Gün 17 May 2019 İnternet 366  0

Hazırlamış olduğumuz yeni içeriğimizde model satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalara değiniyoruz. İşte detaylar…


Ülkemizdeki kullanıcılar genelde internet sağlayıcıları tarafından varsayılan olarak sunulan modemleri kullanıyor. Ancak bu modemlerin kapasiteleri genellikle düşük oluyor.

Hat yapısına dikkat


Kullanıcının ihtiyaç duyduğu modemler ADSL, VDSL, Fiber gibi ihtiyaçlara göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin VDSL hat yapısı bulunan bir bölgede ADSL model almanız hizmetten yararlanamamanıza sebp olacaktır. Bu gibi nedenlerden ötürü modem almadan önce ilk olarak hangi bağlantı türündeki modeme ihtiyacınız olduğunu saptamalısınız.

Açık bulunmaması gerekiyor


Modem satın alırken dikkat edilmesi gereken noktaların başında güvenlik hususu geliyor. Modemde bir açık olup olmadığı hususu bir hayli önemlidir. Güvenlik açığı modemler hususunda önemli bir sorundur. Bu gibi nedenlerle alacağınız bir modemin ilk olarak güvenlik açığının bulunmadığına emin olun.

Kablosuz bağlantı özellikleri


Mesh teknolojisi modemlerde önemli teknolojilerden biridir. Kapsama alanı gibi sorunların çözümü için bir hayli idealdir. Seçim yapacağınız modemin yüksek hızlı kablosuz bağlantıları desteklemesi ve sinyal gücünün kuvvetli olması gerekmektedir. Özellikle geleceğe dönük bir ürüne sahip olmak istiyorsanız buna dikkat ediniz.
Modem üzerinde yazan Mbps değerine de dikkat etmenizi öneriyoruz. Bu değerin yüksek olması modem hızında gözle görülür bir fark meydana getirebilir.
Etiketler:
Stephen Hawking Kıyamet Teorisi Hakkında Bilgiler
Google’ın Vazgeçilmez Olmasının Sebepleri
E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kablosuz Ağ Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)