Vulkan 1.1 Duyurusu Gerçekleştirildi

Fahri Gün 08 Mar 2018 Bilgisayar 541  0

Khronos, Vulkan teknolojisinin yeni sürümünü sundu. Vulkan 1.1, teknoloji severler için duyuruldu. İşte Vulkan 1.1 ile ilgili detaylar…

Vulkan şimdi bilgisayar sistemlerinde önemli yeni bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. AMD ve NVIDIA şirketi bu teknoloji ile yakından ilgileniyor. Vulkan, genel itibariyle sunduğu performans yükseltmeleri ve hata düzeltmelerine karşın yeni sürümü ile çok daha iyi bir deneyim yaşatacak.

Vulkan 1.1 ile birlikte Vulkan teknolojisinde 70 civarında değişiklik yapıldı! Bu bile aslında yeni 1.1 sürümünün önemini ortaya koyuyor. Çok sayıda dökümantasyon geliştirmesi ve düzeltmeler içeren yeni sürüm, gerçek zamanlı 3D uygulamalara çok daha iyi fokuslanıyor.  Khronos, eski sürümde bulunan harika özellikleri koruyarak zayıf yönlerin üzerine gidip ortaya yeni bir sürüm çıkarmış.Böylece Vulkan üzerine koyarak devam ediyor.

AMD ile NVIDIA arasındaki rekabette Vulkan faktörü de etkili olmaya başladı. Artık pek çok kullanıcı tercihini Vulkan’a göre yapıyor çünkü bazı uygulamalarda ciddi farklılıklar ortaya çıkarabiliyor. Yani AMD bir grafik kartı NVDIA karta göre daha iyi sonuçlarla buluşturabiliyor. Ancak NVIDIA şirketinin de Vulkan teknolojisini desteklediğini belirtmek gerekiyor.

Yeni sürümü Windows 7’den itibaren kullanabilirsiniz. Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerinde çalışır. Aynı zamanda Tizen, Linux, Android işletim sistemleriyle de uyumludur. Bakalım Vulkan’ın yeni sürümü uygulamalarda eskisine göre daha iyi sonuçlar ortaya koymayı başarabilecek mi?

Etiketler:
Bilgisayar Üzerinde Basitçe Çizim Yapabileceğiniz 5 Çizim Programı
Uygulama Düzgün Başlatılamadı 0xc0000005 Hatasını Çözme Yöntemi
Samsung Tablet Kategorisinde Dikkat Çeken Bir Başarı Daha Yakaladı
Windows 10 Ürün Anahtarını Tespit Etme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)