Amazon 1 Trilyon Rakamına Ulaşan İlk Şirket Olabilir

Fahri Gün 09 Mar 2018 Teknoloji 397  0

Ünlü teknoloji şirketleri arasındaki 1 Trilyon rekabeti kızışıyor. Şu an için hedefe yaklaşmaya en yakın şirket Apple ve Amazon. Yeni raporlara göre  Amazon bir adım önde.

Günümüzde dünyanın en önemli şirketleri teknoloji ile alakalı ürünler sunan firmalar. Amazon hem ürün sunuyor hem de farklı ürünlerin satılmasını sağlayan bir pazara sahip. Aynı şey bir başka dev Apple için de geçerli. Apple, kendi ürünlerinden çok iyi gelir elde ettiği gibi App Store sayesinde gelirini çok daha yüksek bir seviyeye çıkarıyor.

İki dev arasında uzun zamandır 1 Trilyon hedefine ulaşma doğrultusunda rekabet olduğu biliniyor. Şu an için en yakın olan taraf Apple, fakat son zamanlarda yaşanan gelişmeler Amazon’un büyük bir atağa kalktığını, yakında Apple’ı geride bırakacağını gösteriyor. Microsoft bundan birkaç hafta öncesine kadar dünyanın halka açık işlem gören en büyük ikinci şirketi idi. Fakat Amazon, Microsoft’u geride bırakarak dünyanın en değerli ikinci şirketi konumuna yerleşti. Şirket şu an 751 Milyar Dolar değere sahip.

Apple ise 897.8 Milyar Dolar ile dünyanın en değerli şirketi konumunda ve 1 Trilyon rakamına ulaşan ilk şirket olabilir. Fakat Amazon’un son zamanlarda değer anlamında çok yükseldiği ifade ediliyor ve analistlere göre 1 Trilyon değerine ulaşan ilk şirket Apple değil Amazon olacak. Hatta iddialara göre önümüzdeki Temmuz ayında Amazon 1 Trilyon Dolar değerine ulaşacak. Ondan kısa bir süre sonra da Apple’ın 1 Trilyon Dolar’ı geçeceği iddia ediliyor. Bu iddialar gerçekten de doğru çıkacak mı bekleyip göreceğiz.

Etiketler: ,
Bir Videoyu GIF’e Dönüştürmenin Püf Noktaları
Kablosuz Kulaklığa Rağmen Kablolu Kulaklığın Tercih Edilmesinin Nedenleri
Steam’in Meşhur İndirim Döneminde Son Günlere Girdik
Google My Maps Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)