Videoyu Masaüstü Arka Planı Yapmak İçin Kullanılabilecek Yöntemler

Fahri Gün 08 Ağu 2019 Genel 466  0

Hareketli bir medya dosyasını masaüstü arka planı haline getirmek için ne yapılması gerekiyor? Yeni içeriğimizde bu konu üzerine eğilim gösteriyoruz.


Masaüstü arka planı hususunda kullanıcılar genellikle fotoğrafları kullanır. Oysa videolar ve GIF dosyaları da masaüstü arka planı olarak kullanılabilmektedir.
Hareketli bir masaüstü ekranı ortaya koyabilmek için uygulanabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır. Gelin bunlara bir bakalım.


PUSH Video Wallpaper


PUSH Video Wallpaper ile Windows bilgisayarınızdaki arka planın videolu olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak uygulamayı indirin ve daha sonra .exe dosyasını çalıştırarak uygulamayı başlatın. PUSH Video Wallpaper, pek çok farklı video formatını desteklemesiyle taktir toplayan bir uygulamadır.
PUSH Video Wallpaper ile işlem yapmak için ilk olarak uygulamayı açıp + butonuna tıklayın ve bir video seçimi yapın. Seçmiş olduğunuz video masaüstü arka planı şeklinde ayarlanacak olup uygulamanın alt kısmında bulunan araç çubuğunu kullanarak videoyu ileri sarabilmeniz, sesini kısıp açabilmeniz mümkündür.


YouTube Aracılığıyla Yapmak


YouTube bildiğiniz üzere dünya üzerindeki en yaygın olarak kullanılan video paylaşım mecrası. Dolayısıyla arka plan yapmak isteyebileceğiniz bir videonun YouTube üzerinde bulunma ihtimali son derece fazla. YouTube ile bunu yapmak için ilk olarak youtube internet sayfasnı açıp video seçimi yapın. Sonra tam ekran modunu açıp açık uygulamalar arasında geçiş yaptığınız fonksiyon olan ALt – Tab yapın. Bu şekilde YouTube videosunu duvar kağıdı olarak ayarlamanız mümkündür.


VLC İle Arka Plan Ayarlamak


Son olarak VLC ile nasıl yapıldığına değinelim. VLC bildiğiniz gibi dünya üzerindeki en yaygın medya oynatıcılardan biri. VLC ile videoları arka plan olarak ayarlamanız mümkün. Bunun için ilk olarak Tools alanını açıp Preferences, oradan da Videos alanına geçiş yapın. Sonrasında Show Settings kısmını All şeklinde seçip açılan pencereden Output Modules > DirectX seçimi yapın. Daha sonra işlemi kaydedip hangi videoyu kullanmak istiyorsanız onu seçtikten sonra videonun üzerine sağ tıklayın ve Video > Set as Wallpaper komutunu verin. Böylece arka plan olarak eklemiş olacaksınız.
Pardus Hakkında Bilinmesi Gerekenler
HP ProBook 650 G8 İnceleme
Google Drive İle İlgili Bilinmesi Gereken Tüyolar
Logitech G430 Benzeri 3 Kulaklık Modeli

Yorum Yapmayı Unutmayın :)