Üniversiteli Genç Akıllı Telefonların Kırılmasını Önleyecek Bir Buluşa İmza Attı

Fahri Gün 30 Haz 2018 Mobil 278  0

Philip Frenzel ismindeki Alman bir öğrenci tarafından akıllı telefonların kırılmasının önüne geçebilecek çok önemli bir buluş ortaya konuldu. Frenzel, telefonların adeta kanatlanmasını sağlıyor ve kırılmasını önlüyor.

Akıllı telefonlar her ne kadar çok gelişmiş cihazlar olsalarda yere düştüklerinde kolaylıkla kırılabiliyorlar. Özellikle ekranda meydana gelen kırıklar çok fazla masrafa neden oluyor. Bu da özellikle telefon için binlerce lira para ödeyen kişilerin korkulu rüyası. İşte Alman bir üniversite öğrencisi, bu zorunun ebediyen önüne geçebilecek çok önemli bir icatla geldi.

Öğrenci, sahip olduğu sensörler sayesinde telefon yere düşmek üzereyken bunu algılayıp dört köşesinden yay çıkaran ve böylece telefonun parçalanmasını önleyen bir sistem geliştirdi. Buna dair YouTube üzerinden de bir görüntü paylaştı ve sistemin nasıl çalıştığını gösterdi.

Görüldüğü üzere öğrenci, telefonun köşelerinden çıkan yayları kılıf aracılığıyla enjekte etmiş. Yani bunları kullanmanız için yapmanız gereken tek şey bu özel kılıflardan satın almanız. Öğrencinin ürettiği bu kılıflar telefonun yere çarpmasını kolaylıkla engelleyebiliyor.

Bu önemli icata şu an büyük bir ilginin olduğunu söyleyelim. Alman öğrenci kılıfın patentini aldığını belirtiyor ve yakında seri üretim gerçekleştirip tüm dünyada satmayı hedefliyor.

Oppo Türkiye Pazarında Başarılı Oldu
Huawei Nova 4 Artık Çok Daha Ucuz
Telefonda Donanımsal Bir Sorun Bulunup Bulunmadığını Test Etme
Galaxy A50 Detaylı İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)