Üniversiteli Genç Akıllı Telefonların Kırılmasını Önleyecek Bir Buluşa İmza Attı

Fahri Gün 30 Haz 2018 Mobil 325  0

Philip Frenzel ismindeki Alman bir öğrenci tarafından akıllı telefonların kırılmasının önüne geçebilecek çok önemli bir buluş ortaya konuldu. Frenzel, telefonların adeta kanatlanmasını sağlıyor ve kırılmasını önlüyor.

Akıllı telefonlar her ne kadar çok gelişmiş cihazlar olsalarda yere düştüklerinde kolaylıkla kırılabiliyorlar. Özellikle ekranda meydana gelen kırıklar çok fazla masrafa neden oluyor. Bu da özellikle telefon için binlerce lira para ödeyen kişilerin korkulu rüyası. İşte Alman bir üniversite öğrencisi, bu zorunun ebediyen önüne geçebilecek çok önemli bir icatla geldi.

Öğrenci, sahip olduğu sensörler sayesinde telefon yere düşmek üzereyken bunu algılayıp dört köşesinden yay çıkaran ve böylece telefonun parçalanmasını önleyen bir sistem geliştirdi. Buna dair YouTube üzerinden de bir görüntü paylaştı ve sistemin nasıl çalıştığını gösterdi.

Görüldüğü üzere öğrenci, telefonun köşelerinden çıkan yayları kılıf aracılığıyla enjekte etmiş. Yani bunları kullanmanız için yapmanız gereken tek şey bu özel kılıflardan satın almanız. Öğrencinin ürettiği bu kılıflar telefonun yere çarpmasını kolaylıkla engelleyebiliyor.

Bu önemli icata şu an büyük bir ilginin olduğunu söyleyelim. Alman öğrenci kılıfın patentini aldığını belirtiyor ve yakında seri üretim gerçekleştirip tüm dünyada satmayı hedefliyor.

Galaxy Note 8 İçin Yeni Güncelleme Müjdesi!
Oppo Reno 10X Zoom Aldığı Yüksek Boyutlu Güncellemeyle Şaşırttı
Xiaomi Mi 6 Güncellemesi Paylaşıldı
Galaxy Note 9 İçin Yazılım Güncellemesi Paylaşıldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)