Tinder Üzerindeki Fotoğraflar Daha Güvenli Bir Hale Getirildi

Fahri Gün 01 Tem 2018 Mobil 486  0

Mobil cihazlar için geliştirilen arkadaşlık uygulamalarından Tinder, artık biraz daha güvenli bir hale geldi. Platform içerisindeki profil fotoğrafları kilit altına alındı. 

Akıllı telefonlar, sohbet platformlarını da başka boyutlara taşıdı. Yeni insanlarla tanışmak isteyen kişiler Tinder gibi uygulamalarda soluğu alıyor. Mobil cihazların en çok kullanılan arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder, geçtiğimiz aylarda bir hack saldırısına uğramış, platform üzerindeki profil fotoğrafları çalınmıştı ve aynı zamanda bazı kullanıcıların gerçekleştirdiği aktiviteler ortaya çıkmıştı.

Gerçekleştirilen saldırıların ardından Tinder ekibi tarafından platformun nasıl daha güvenli bir hale getirilebileceği hususunda beyin fırtınası yapıldı. Uzun uğraşlar sonucunda platform eskisine nazaran biraz daha güvenli bir hale getirildi. Bu konudaki açıklama Match Group tarafından yapıldı. Şubat ayında bir saldırıya uğradıkları ve bunun sonucunda bazı zararlar meydana geldiğini doğrulayan çöpçatan firması, sorunun çözümü için uğraşlar verildiğini ve artık profil fotoğraflarının, kişinin bir başkasını sağa sola sürükleme aktivitelerinin kilit altına alındığını duyurdu.

Sürükleme verilerini güvence altına alan Match Group, açıklamayı yapmak için de bu güvencenin oluşmasını bekledi. Sürükleme ile ilgili verilerin boyutları birbirine eşlenerek olası yeni zararların önüne geçilmiş oldu.

Etiketler: ,
Realme V15 5G Modeli İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Galaxy A52 İncelemesi
Huawei P30 Pro Güncelleme Aldı
Telefonun Kamerasının Farklı Yeteneklerini de Sergileyen 5 Üretken Yazılım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)