Microsoft Akıllı Telefon Alanına Katlanabilir Telefonlarla Dönebilir

Fahri Gün 01 Tem 2018 Mobil 558  0

Mobil alanda uzun bir süre uğraş veren ancak istediği başarıları elde edemeyip çekilen Microsoft, şimdi de katlanabilir ekranlı akıllı telefonlara heves etmiş gibi gözüküyor. Şirketin LG ile bir anlaşma yaptığı ortaya çıktı.

Günümüzde akıllı telefon kategorisinde sayısız teknoloji şirketi bulunuyor. Bu şirketler başarı sağlayabilmek için yazılım, donanım alanında ve fiyat performans tarafında kullanıcıya en iyi hizmetleri sunmak durumunda. Microsoft, kendi işletim sistemiyle yola çıktığı akıllı telefon serüveninde istediğini başaramamış ve geçtiğimiz dönemde akıllı telefon alanından çekildiğini açıklamıştı. Ancak bu ilelebet bir çekilme anlamına gelmiyordu. Microsoft dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biriydi ve her an geri dönebilirdi.

Yaşanan yeni gelişmeler, şirketin LG ile ekran konusunda bir mütabakaya vardığını ve yakında katlanabilir akıllı telefonlar çıkaracağını gösteriyor. İddialara göre Microsoft, LG ile iletişime geçti ve ekran siparişinde bulundu. Ancak bu siparişlerin akıllı telefonlardan çok tablet kategorisinde kullanılacağı da iddia ediliyor. Bunlar arasından en güçlü iddia ise yeni ekranların hem Surface tablet hem de Surface Phone cihazlarında karşımıza çıkacağı. Microsoft’un yakın bir zamanda konu ile ilgili bir açıklama yapması ve oluşan büyük merakı gidermesi bekleniyor.

Etiketler: , ,
Teknoloji Detoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Vivo V21 5G Neon Spark Rengi Çıktı
Realme GT Neo 2 Satış Başarısıyla Dikkat Çekiyor
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma

Yorum Yapmayı Unutmayın :)