Telefonunuzla Daha İyi Videolar Çekebilmeniz İçin İpuçları

Fahri Gün 06 Eki 2017 Mobil 457  0

Akıllı telefonunuz ile çektiğiniz videoların daha kaliteli gözükmesini istiyorsanız vereceğimiz ipuçları epey işinize yarayacak.

Akıllı telefonumuz ile video çekerken bazı unsurlara dikkat edersek daha iyi sonuçlar alabiliriz.

 Telefonu Yatay Tutarak Çekin

Çekim yaparken telefonunuzu dikey değil yatay tutun. Bu sayede videolarınız daha iyi gözükecektir.

Ayarları Yapılandırın & Cihazınızı Tanıyın

Video seçeneklerinden cihazınızda video çekerken ne gibi özellikleri kullanabileceğinize bir gözatın. Video çekerken gerektiği bölümlerde yakınlaştırma özelliğini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda odaklanma gibi ekstra özelliklere sahip bir telefona sahipseniz bu fonksiyonları da değerlendirmenizde yarar var. Günümüzde mobil platformda kamera hususunda ciddi yatırımlar yapılıyor ve pek çok yeni kamera fonksiyonu telefonlara ekleniyor.

Sabit Bir Noktadan Çekin

Eliniz ile video çekerken ne kadar uğraşırsanız uğraşın bazı titremeleri engellemeniz çok zordur. Titremelerde videoyu çektiğiniz sırada çok sinir bozucu olabilir. Siz bir titreme algılamıyor olsanız bile aslında pixellerin netliği sabit kamera ile çekilen videonunki kadar iyi olmaz. Tabii günümüzde titreme özelliğini önleyici pek çok teknoloji de mevcuttur. Yine de imkanınız varsa telefonu bir yere sabitleyerek çekim yapmanız daha iyi görüntü almanızı sağlayacaktır.

Mikrofon Çıkışını Parmaklarınız İle Örtmeyin

Video çekimi sırasında özellikle ses kaydı da alıyorsanız mikrofon çıkışını parmaklarınız ile örtmeyin. Bazı telefonlarda mikrofonlar çok kötü yerlere konumlandırılıyor. Mikrofon bölümünü belirleyip ona göre cihazınızı tutmanızı, mikrofon girişinin orayı kapatmamanızı öneririz.

 

Etiketler: ,
Android Tarafında Tercih Edilebilecek Akıllı Telefonlar
Black Shark 2 Pro 512 GB Versiyonuyla Satışta
1500 TL’nin Altında Fiyata Sahip Olan En İyi Telefonlar (Eylül 2019)
Galaxy Note 8 İçin Yeni Güncelleme Müjdesi!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)