Logitech F310 Gamepad İncelemesi

Fahri Gün 05 Eki 2017 Oyun 1.435  0

Logitech F310 gamepad inceleme yazımız ile karşınızdayız.  F310 ürününün artı ve eksi yönlerini ayrıntılı bir şekilde açıklıyoruz.

Logitech F310, Logitech tarafından üretilmiş bir gamepad olup ülkemizde de oldukça popülerdir. F310, kablolu bir gamepad ve titreşim motoru bulunmuyor. Ürünün ana rengi lacivert.

Analog bölümleri ve L2 ve R2 tuşları oldukça kullanışlı. Özellikle L2 ve R2 tuşlarına ayrı bir parantez açmak istiyorum. Çünkü bu kol pek  çok oyun ile uyumlu ve uyumlu olmasa bile L2 ve R2 tuşlarını istediğiniz gibi atayabiliyorsunuz. L2 ve R2 tuşları diğer gamepadlerin aksine daha hassas. Tıpkı gaz pedalı gibi siz bastığınız kadar işlem uyguluyor. Bu özellikle araba oyunlarında mesela GTA 5’te, Need for Speed serisinde çok işe yarıyor. Aracınızla ilerlerken R2 tuşunu gaz olarak kullanırsanız az bastığınızda araç az hızda, çok bastığınızda da araç fazla hızlı bir şekilde gider. Bu yüzden bu fonksiyonu çok güzel bir artı. Özellikle de belli bir aşamada basılı tuttuğunuzda aracınızı sabit hızda sürebiliyorsunuz. Yani mantığı gerçek hayattaki fren,  gaz pedalları gibi.

Cihazda titreşim motoru ise maalesef bulunmuyor. Kablolu bir ürün ve kablosu yeterince uzun. Yapı olarak çok sağlam kauçuk malzemelerin de kullanıldığı bir yapısı var.

Ürünün fiyatı çıkışının üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen garip bir şekilde sürekli yükseliyor. Bu her ne kadar sinir bozucu bir durum olsada piyasada bu tarz kaliteli gamepadler bulmak oldukça zor. Aynı zamanda ürünün yazılımsal desteğinin de kuvvetli olduğu düşünülürse kesinlikle alınabilir.

Cihazı hem PC hemde oyun konsollarında kullanabiliyorsunuz. USB tak çalıştır özelliklidir.

SONUÇ

Logitech F310 oldukça kaliteli ve kullanışlı bir gamepad. Eğer iyi bir gamepad arıyorsanız önerebileceğimiz bir cihaz.

Artıları: Ürün çok sağlam uzun yıllar götürür. Tasarımı oldukça hoş. Çok pratik ve kullanımı kolay özellikle L2 ve R2 tuşları ürüne ayrı bir özellik katıyor. Pek çok oyun ile uyumlu.

Eksileri: Titreşim motoru bulunmuyor.

Etiketler:
Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)