Aerocool LS5200 İncelemesi

Fahri Gün 05 Eki 2017 Bilgisayar 954  0

Teknoloji ekipmanları üreten ünlü markalardan Aerocool’un LS5200 model kasasını inceledik.

Aerocool LS5200, 250-300 TL arasında satılan bir ürün. Tabii bu güç kaynağı olmayan versiyonu. Güç kaynağı bulunan Aerocool LS5200 fiyatı 500 TL’yi bulabiliyor.

Ürün bir bilgisayar kasası. Oyuncular için özel olarak geliştirilmiş. Yan kısmında bir adet şeffaf pencere bulunuyor. Beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği var. Ürünün üst ve ön kısımlarının tasarımları aynı. Görüntü olarak aşağıdaki gibi;

Yukarıdaki görselde gördüğünüz üzere yan tarafta bir penceresi var. Ön kısmı arı yuvalarının peteklerine benziyor. Ön kısımda iki adet mavi ledli büyük fanlar yer alıyor. Bu fanların hızını üstte bulunan ayar butonlarından ayarlayabiliyorsunuz. İsterseniz fanın hızını arttırabiliyor, isterseniz led ışıkları kapatıp açabiliyorsunuz. Aynı zamanda kasanın arka kısımnda da yine büyük bir fan var. Ancak arka fanda LED maalesef yok.

Kasada modüler kablo özelliği var. Bu sayede kablo kalabalığı yaşamıyorsunuz. Aynı zamanda iç kısmı modern bir şekilde dizayn edilmiş. Güç kaynağı, SSD, HDD gibi aygıtlar için alt kısımda özel yuvalar var. Bu yuvalar dışarıdan bakıldığında gözükmeyecek şekilde yapılmış.

Ürün çok geniş bir ATX kasa, CrossFire yapmak için uygun bir zemini var. Fakat çok büyük olduğu için ve üst kısmı da haddinden fazla uzun olduğu için epey kaba duruyor. Aynı zamanda üzerinde bulunan butonların görünüşü biraz çağ dışı. Ürün çok ağır ve haddinden fazla büyük. Bir yerden bir yere taşırken diğer kasalar gibi rahat taşıyamazsınız.

Ürünün sökülebilir metal giriş kısımları çok zor çıkarılıyor ve örneğin ekran kartı takıp monte edeceğinizde pek pratik değil. Ürünün hava sirkülasyonu iyi değil. Çok büyük fanları olmasına rağmen ve çok geniş bir kasa olmasına rağmen beklenen soğutma, havalandırma görevini görmüyor.

SONUÇ

Bu kasanın fiyatını hak etmediğini rahatlıkla ifade edebilirim. Özellikle tasarımsal olarak çok kaba durması ve günümüzde hala bu kadar büyük kasaların olması şaşırtıcı. Cihaz büyük olmasının avantajlarını da kullanamıyor. Ses yalıtımı kötü, ürün takıp çıkarırken pratik değil, hava sirkülasyonu iyi değil ve fanları gereken görevi göremiyor. Açıkçası ürün bizden olumlu bir görüş almayı başaramıyor.

Etiketler:
Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri
Asus ZenBook 14 İncelemesi
Bilgisayarın iPhone’u Görmemesi Sorununu Çözme Yöntemi
Klasör Şifrelemek İçin Kullanabileceğiniz Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)