Telefonun Bilgisayara Bağlanamaması Sorununun Çözümü

Fahri Gün 28 Eki 2017 Bilgisayar 642  0

Akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak istiyorsanız fakat hata alıyorsanız bu konuda neler yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Telefonun bilgisayara bağlanamaması problemi aynı zamanda USB problemi olarak da geçiyor. Zaten esasen sorunun asıl kaynağı da USB bağlantısıdır. Cihazınızı bir USB kablosu yordamı ile bilgisayara bağlarsınız ve bu şekilde aktarma yapmaya çalışırsınız. Fakat kimi zaman USB kablonuzu PC görmeyebilir veya telefonunuzda benzer problemler meydana gelir. Bunlar sıklıkla yaşanan sorunlardır.

Bu problemleri giderebilmek için bilgisayarınızda bulunan USB sürücülerini kaldırmayı deneyin;

Ara çubuğunu çalıştırın ve oraya aygıt yöneticisi yazın. Çıkan sonuçlardan aygıt yöneticisinin üzerine iki kez tıklayın ve uygulamayı açın.

Uygulama açıldıktan sonra Taşınabilir Aygıtlar yazısını bulup üzerine bir kez tıklayın.

Açılan seçeneklerden de bilgisayarınıza bağladığınızda hata veren cihazınızın isminin üzerine gelin ve sağ tıklayıp Sil işlemini gerçekleştirin.

Bağlı sürücüleri kaldırdıktan sonra tekrar bağlantı kurmayı deneyin ve bu kez farklı bir USB kablosu ile işlem yapmanız daha doğru olur. Farklı USB kablosunu bilgisayarınıza ve telefonunuza bağlayın. Telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda hem akıllı telefonun ekranını hem de bilgisayırınızın Bilgisayarım klasörünün içini takip edin. Herhangi bir değişim olup olmadığını, onay bildirimi gelip gelmediğini kontrol edin.

İşlem yok ise USB’yi bilgisayarınıza okutun ve hem bilgisayardan hem telefondan bağlantı isteklerini onaylayın.

Etiketler: , ,
Bilgisayarın iPhone’u Görmemesi Sorununu Çözme Yöntemi
Klasör Şifrelemek İçin Kullanabileceğiniz Programlar
Kaliteli ve Şık Gözüken 5 Mousepad Önerisi
Laptop Hızlandırma Yöntemleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)