Android Cihazınız Açıldığında Donuyorsa Çözüm İçin Bu Yöntemi Uygulayın

Fahri Gün 28 Eki 2017 Mobil 435  0

Android cihazlarda uygulama kaynaklı donma problemlerini nasıl giderebileceğinizi anlatıyoruz.

Android cihazların açılış aşamasında donmasının sebebi genellikle uygulama kaynaklıdır. Özellikle başlangıç aşamasında devreye giren uygulamalar, cihazın kendisine gelmesine izin vermez ve sistem donar. Bu gibi durumlarda da haliyle kişi işlem yapamaz.

Fakat bunun bir çözüm yolu da mevcuttur. Telefonunuzu güvenli modda çalıştırdığınızda sonradan yüklemiş olduğunuz uygulamalar otomatik olarak devre dışı bırakılır. Haliyle güvenli modda çalıştırırken uygulama kaynaklı bir donma sorunu yaşamazsınız.

Şimdi gelin güvenli modda nasıl açacağınızı anlatalım;

Android cihazınızı güvenli modda açmak için ilk olarak açma kapama tuşuna bir süre basılı tutun. Ardından Kapat seçeneğinin üzerine uzun süre basılı tutun. Normalde bildiğiniz gibi kapat seçeneğini sistemimizi kapatmak için kullanırız. Fakat bu kez güvenli moddan çalıştırmak için kullanıyoruz. Çünkü kapatma seçeneğine uzun süre bastığınızda sisteminizin güvenli modda başlatılacağına, bunu onaylayıp onaylamadığınıza yönelik bir soru gelir. Onaylama işlemini yaptığınızda da sisteminiz güvenli modda açılır.

Güvenli modda başlatıldıktan sonra yapmanız gereken tek şey sisteminizde donmaya neden olan uygulamayı bulup kaldırmaktır.

Bunun için ilk olarak Ayarlar, daha sonra da Uygulamalar alanına girin. Donma problemine neden olan uygulamanın üzerine dokunun ve silme adımlarını takip edin.

 

Etiketler: ,
Black Shark 2 Pro 512 GB Versiyonuyla Satışta
1500 TL’nin Altında Fiyata Sahip Olan En İyi Telefonlar (Eylül 2019)
Galaxy Note 8 İçin Yeni Güncelleme Müjdesi!
Oppo Reno 10X Zoom Aldığı Yüksek Boyutlu Güncellemeyle Şaşırttı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)