Akıllı Telefonunu Yenilemek İsteyenlere Önemli Uyarılar

Fahri Gün 29 Eki 2017 Mobil 705  0

Akıllı telefonunu yenilemeyi düşünenler için bazı uyarılarımız, önerilerimiz var.

Bildiğiniz gibi akıllı telefonların teknolojisi çok hızlı gelişiyor. Sürekli yeni akıllı telefonlar piyasaya sürülüyor ve bunları üreten pek çok kaliteli marka var. Yani rekabet fazlasıyla yüksek. Fakat bunlar telefonunuzu sık sık değiştirmeniz için yeterli bir sebep değil.

Aslında Apple, Google gibi şirketler de her yıl yeni yazılımlar çıkararak tüketim dünyasına hizmet ediyorlar. Bu yıl aldığınız bir telefon seneye yazılım olarak eskiyor bile. Yani donanım alanında yaşanan teknolojik gelişmeler kadar yazılım alanında da çok sık güncellemeler yapılıyor. Fakat dediğimiz gibi bunların ardı arkası gelmez. Sürekli teknolojik bir telefon sahibi olmanız için neredeyse altı ayda bir telefonunuzu değiştirmeniz gerekir.

Öte yandan telefonların fiyatları da hiç azımsanacak boyutta değil. Artık bilgisayardan daha pahalıya satılan bir yığın telefon var ve bunlar kendi aralarında giriş – orta – üst segment olarak ayrılıyorlar.

Yani telefonu yenilemek istemenizin sebebi yeni modelleri takip etmek olmasın. Özellikle daha eski cihazın taksidi bitmeden yenisini almak cebinize büyük zarar verir.

Telefonlar Türkiye’de ilk satışa sunulduklarında genellikle çok pahalı olurlar. Eğer yeni bir telefon almak istiyorsanız bir telefonu çıkar çıkmaz almayın. Özellikle iki üç ay sonra fiyatlarında ciddi düşüşler olabiliyor.

Bu konu ile ilgili vereceğimiz öneriler bu şekildeydi. Yeni içeriklerimizde görüşmek üzere…

 

Etiketler:
Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)