Shutterstock’un En İyi 5 Alternatifi

Hakan Erbaş 20 Eyl 2017 Genel 912  0

Geçmişte projeler için stok fotoğraflar bulmak bir hayli zordu. Ancak Shutterstock gibi servisler sayesinde artık kolay bir hâl aldı. Shutterstock, 161 milyonun üstünde kaliteli, telifsiz resim, fotoğraf, video ve müzikleriyle, stok içerikler alanında öncü. İhtiyaç olan her şeyi bulabilirsiniz, ama tek bir dezavantajı var: İçeriklerin pahalı ücretleri. Aylık 10 içerik indirmenin karşılığı 29 dolar. Herkes bu ücreti verme konusunda çok hevesli olduğu söylenemez. Shutterstock kadar fazla içeriğe sahip olmasa da, alternatifler de bir hayli fazla. Eğer ücretsiz stok içerikler edinmek için bu alternatif websitelerini arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

FOTER

Shutterstock’a alternatif, ücretsiz stok içerik denince ilk akla gelen ilk yer burası. 210 milyonu kurumsal kullanıma açık olmak üzere, 335 milyonun üzerinde bedava stok fotoğrafa sahip Foter tamamen ücretsiz. Tabii ücretsiz olmasının getirdiği dezavantajlar mevcut. Shutterstock kadar kaliteli içeriklere sahip değiller ve içeriği kullandığınızda fotoğraf sahibini referans göstermek zorundasınız.

UNSPLASH

200000 gibi düşük bir rakamda içeriğe sahip olan Unsplash, bu konuda biraz kötü izlenime sahip olsa da fotoğrafların kalitesi ve güzelliği konusunda Shutterstock’u geçebilecek potansiyele sahip. 41000 içerik üreticisiyle her gün yeni fotoğraflar paylaşılıyor. Bir diğer güzel yanı da fotoğrafların kullanıcıya kolaylık sağlayacak şekilde kategorilendirilmiş olması. Sahibine referans vermek koşuluyla, bedava lisanslar ile kullanılabiliyor.

PEXELS

30000 stok resme sahip Pexels’i diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, yüksek çözünürlükte çekilmiş manzara, bina, kalabalık plajlar gibi dış mekan fotoğraflara sahip olması. Fotoğrafların bir çoğu, birden fazla ışık altında çekilmiş ve kullanması tamamen ücretsiz. Üstelik içerik sahibini referans göstermenize dahi gerek yok.

STOCKSNAP

StockSnap de CCo lisansıyla sunulan bir çok fotoğrafa sahip bir diğer alternatif, yani sahibine referans vermeden her yerde  kullanabileceğiniz içerikler. Tüm fotoğrafar yüksek çözünürlüklü ve özenle çekişmiş. Özellikle teknoloji alanında fotoğraflar bulmak için güzel bir adres. Ekstra özellik olarak, fotoğrafları popülerlik, trend, en çok indirilen ve en çok favorilenen olarak sıralayabiliyorsunuz.

GRATISOGRAPHY

Profesyonel çekişmiş yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflar sunan Gratisography, renkli içerik konusunda iddialı. Websitenize uygun renklere sahip bir fotoğraf arıyorsanuz, çok güzel bir alternatif. Hayvan, doğa, nesne, kent tuhaf gibi bir çok kategorisiyle istediğinizi bulmanıza da bir hayli yardımcı oluyor. Gerçekten havalı içeriklerin adresi burası.

Oppo Yeni Şarj Teknolojisiyle Geliyor
Redmi 10s Mor Renk Seçeneğiyle Geliyor
1000 TL Altı En İddialı Mekanik Klavye Modelleri
Bilgisayara Kimin Ne Zaman Girdiğini Görme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)