Scope Platformu Yakında Yeni Kayıt Kabul Etmeyecek

Fahri Gün 16 Ara 2020 Mobil 378  0

Scope platformu için tabiri caizse yolun sonuna gelindi. Platform bundan sonraki süreçte yeni üye kaydı kabul etmeyecek. İşte habere ilişkin detaylar…

Günümüzde sosyal medya uygulamaları yoğun ilgi görüyor olsada özellikle de mobil canlı yayın uygulamalarının kısa sürede popüler olup kısa sürede unutulduğuna şahit olabiliyoruz. İşte Periscope yani son adıyla Scope bunlara gösterilebilecek en güzel örneklerden biri.

Scope tarih oluyor

Periscope bir dönem son derece yaygın olarak kullanılan , ülkemizde de popüler olan bir mobil uygulamaydı. Canlı yayın yapmaya imkan tanıyan bu uygulama zaman içerisinde eski popülerliğini yitirdi. Ardından Twitter tarafından uygulamanın ismi Scope olarak değiştirilip iyileştirmeler yapılsada yeterli olmadı ve Scope günümüzdeki kurak, eski günlerinden uzak halini aldı. Bu durumda uygulamanın sonunun geleceği düşünülüyordu ve nitekim öyle de oldu.

Arşiv görevi görecek

Gelen son açıklamaya göre Scope uygulaması yakında yeni üye kaydı kabul etmeyecek. Mevcut üyeler de eskisi gibi randımanlı olarak kullanamayacak ve platform zamanla tamamen bir arşiv görevini görecek. Bu nedenle Scope için yolun sonuna gelindiğini söylemek mümkün ve yakında mevcut az sayıdaki kemik kitlesini de kaybedecek gibi gözüküyor. Alınan bu kararla artık Scope evreninden umudun tamamen kesildiği gözlemleniyor.
Etiketler: ,
Poco X3 GT İçin Güncelleme Çıktı
Tecno Camon 18 Telefonunun Tanıtımı Gerçekleştirildi
Xiaomi 12 Pro performans testinde görüldü
5000 mAh Bataryanın Dayanıklılığına Dair Veriler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)