2020 Yılının En Yüksek IMDb Puanlarına Sahip Filmleri

Fahri Gün 15 Ara 2020 İnternet 331  0

2020 yılını artık geride bırakmak üzereyiz. Peki bu yıl vizyona giren filmler arasında en yüksek IMDb puanına sahip yapımlar hangileri oldu dersiniz? İşte konuya ilişkin detaylar…


Korona virüsü yılın neredeyse tamamında etkili oldu ve bu durum sinema sektörünün de zarar görmesine sebep oldu. Yine de başarılı filmler çıktı. İşte 2020 yılının en yüksek IMDb puanına sahip filmleri…


Hadi Gidelim


Macera ve animasyon türüne sahip olan film 7.4 IMDb puanı ile 2020 yılının en iyi IMDb puanına sahip beşinci filmi oldu. İki küçük elf kardeşin, ölen babalarını son defa görebilmek için atıldıkları bir macerayı konu almakta. Hollywood yıldızlarının seslendirmesini yaptığı filmin yönetmeni ve senaristi ise Sievimli Canavarlar filmiyle ünü parlayan Dan Scanlon olup kaliteli bir animasyon filmi izlemek isteyenler için tavsiye edilebilir.


Mank

Hem dram, hem komedi, hem de biyografi türünden bir film olup filmdeLily Collins , Amanda Sayfried , Gary Oldman oynuyor. Filmin IMDb puanı ise 7.4 olup hem senaryo hem de oyuncu kadrosu bakımından güçlü bir film. Meşhur Se7en filminin yönetmeni David Finche’ın yönettiği film, 2020’nin en iyi IMDb puanına sahip filmlerinden biri olmayı başardı.

Tenet


Bilim kurgu ve aksiyon türündeki filmin oyuncuları John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki olup IMDb puanı ise 7.7 olarak açkılandı. Dünyayı tehdit eden bir tehlike karşısında savaşan bir ajanın hayatını konu edinmekte. Korona virüsü pandemisine rağmen sinema salonlarında gösterime girdi ve büyük hasılatlar elde etti. Uzak gelecekte geçen bir film olup izlenmesi gereken 2020’nin en iyi filmlerinden biridir.

The Trial of The Chicago


Gerçek hayattan alınan bir hikayeden esinlenilerek ortaya çıkarılan The Trial of The Chicago filmi 7.9 IMDb puanına sahiptir. Filmin oyuncuları ise Eddie Redmayne, Alex Sharp, Sacha Baron Cohen olup politik gerilim kategorisinde mutlaka değerlendirmeye alınması gereken filmlerden biridir.

Hamilton


Biyografi, tarih ve dram türündeki film IMDb’den aldığı 8.6 puan ile 2020 yılının en iyi filmleri arasında gösterilmektedir. Filmin oyuncuları Lin-Manuel Miranda, Phillipa Soo, Leslie Odom Jr. olup hem görsel hem de müzikal hususunda seyirciye bir şölen yaşatmayı başaran film Amerika’nın kurucularından ve ilk bakanlarından olan Alexander Hamilton’a değinmektedir. Hamilton, sefalet içerisinde yaşayan bir çocuktur ve büyüdükçe bu sefaletten kurtulmanın yollarını arar. Hamilton zaman içerisinde Amerika’nın en önemli partilerinden biri olan Federalist Partisini kuracaktır.
Script Tanımı ve Script Türleri Hakkında Bilgiler
Fotoğraftaki Yüzleri Canlandırmak İçin Uygulayabileceğiniz İşlemler
Prezi ile Sunum Hazırlama Yöntemi
Jitter Sorunu Çözüm Metotları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)