E-Ticaret Sitesi Açmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Fahri Gün 14 Ara 2020 İnternet 212  0

Yeni yazımızda e-ticaret sitesi açmak isteyenler için genel geçer bilgiler verecek, işin püf noktalarına değineceğiz.


Korona virüsünün küresel çapta büyük bir etkisi oldu. Salgın nedeniyle insanlar artık market alışverişlerini bile internet siteleri üzerinden yapıyor. Bu bağlamda e-ticaret sitelerinin özellikle son bir yıllık süreçte muazzam bir büyüme kaydettiği biliniyor.

E-ticaret sitesi nedir?


E-ticaret sitesi, müşteriyi aradığı ürün odağında satıcı ile buluşturan ve siparişlerden ödemenin tamamlanmasına ve hatta sonrasına kadar tüm işlemlerin verilerle gerçekleşmesini sağlayan internet platformudur. Genellikle satışlardan belli bir komisyon alır. Fakat bazı internet siteleri de tamamen kendi internet siteleri üzerinden satış yapabilir. Peki bir e-ticaret sitesi açmanın püf noktaları nelerdir? Hemen değinelim.

Projenin belirlenmesi


İlk olarak satış yapacağınız ürünün ne olacağına veya nasıl bir hizmet sunacağınıza karar vermeniz, kafanızda projenizi oluşturmanız gerekiyor. İkinci aşama olarak da kafanızda oluşturduğunuz proje için bir isim yani bir marka tasarlamanız gerekiyor. Markayı bulduktan sonra da markayla ilgili uygun bir alan adı seçip satın alabilirsiniz. Alan adlarını oluşturmadan önce marka adınızın içinize sinmesine kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Benzersiz marka

Seçeceğiniz isim rakipleriniz ile aynı veya çok benzer olmamalıdır.
Satış yapacağınız ürünü belirlemek en önemli noktadır. Satacağınız ürüne ilişkin e-ticaret dünyasında potansiyel rakiplerinizin nasıl hamleler yaptığını bir gözden geçirin. Potansiyel rakiplerinizi listeleyip satış taktiklerini analiz edin.

Alt yapı


E-ticaret siteniz için uygun alt yapıyı oluşturabilmeniz de son derece önemlidir. Binlerce firmanın Türkiye’deki e-ticaret siteleri Ticimax’ın sunduğu çözümleri kullanmakta olup Ticimax’ın 5 farklı paketi bulunuyor. Bu paketler sitenin tasarımından mobil uygulamasına, hosting hizmetinden kargo anlaşmasına geniş hizmetler sunuyor. Aynı zamanda panelden anında sanal pos, 7 gün 24 saat destek imkanı, kod ve tasarım bilgisi gerektirmeyen yapı ile tercih sebebi olan Tcimax ile başlamak gayet makul gözüküyor.

Reklam


Bu adımlara dikkat edip uygulayarak siz de bir e-ticaret sitesi sahibi olabilirsiniz. Ancak markanızı yükseltebilmek için bir süre reklam yapmanız şart. Yani neredeyse her işte olduğu gibi bu işte de para kazanmaya başlayabilmek için ilk olarak biraz nakit harcamanız gerekiyor.

Etiketler:
Fiber İnternet Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bigo Live Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)